Filmowy książę T'Challa, czyli Chadwick Boseman przegrał długą walkę z rakiem. News o śmierci aktora wstrząsnęła całym Hollywood, a fani Marvela nie mogą wyjść z szoku. Gwiazdor miał zaledwie 43 lata.

Chadwick Boseman, gwiazda filmu "Czarna Pantera" nie żyje

"Z wielkim żalem potwierdzamy śmierć Chadwicka Bosemana” - podano w oświadczeniu. "W 2016 roku zdiagnozowano u Chadwicka raka okrężnicy w stadium III. Aktor walczył z nim przez ostatnie 4 lata, gdy doszło do IV etapu. Niesamowity wojownik, Chadwick przetrwał to wszystko i zagrał w wielu filmach, które tak bardzo widzowie pokochali. Od "Marshalla" po "Pięciu braci " i w kilku innych. Wszystkie zostały sfilmowane podczas i pomiędzy niezliczonymi operacjami i chemioterapią"

W trakcie swojej walki z chorobą Chadwick Boseman wystąpił w takich hitach kinowych jak wspomniany "Marshall", "Czarna Pantera", "Avengers: wojna bez granic", "Avengers: koniec gry", "21 mostów", "Da 5 Blood", a także w "Ma Rainey’s Black Bottom", którego premiera jeszcze się nie odbyła.

Chadwick Boseman urodził się 29 listopada 1977 roku w Anderson. W 2000 roku ukończył reżyserię na Howard University w Waszyngtonie, a następnie studiował w British American Drama Academy. Jego debiut to serial „Brygada ratunkowa” w 2003 roku. Boseman pisał też scenariusze do spektakli teatralnych.

Druga część "Czarnej pantery" miała trafić do kin w maju 2022 roku.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Chadwick Boseman (@chadwickboseman) Sie 28, 2020 o 7:11 PDT