Cóż, oglądając pokaz Valentino Haute Couture na wiosnę 2019, wszyscy byliśmy Céline Dion. Dzięki castingowi Patrizii Pilotti po wybiegu przeszło ponad 40 czarnoskórych modelek, w tym Naomi Campbell, która po raz pierwszy od 14 lat pojawiła się w obsadzie włoskiego pokazu mody. Ten fakt w połączeniu ze spektakularnymi kreacjami i teatralną dostojnością choreografii naprawdę miał prawo wzruszać.

Na wybiegu zobaczyliśmy pełne przepychu haftowane i drapowane suknie z wyszywanymi kwiatami, marszczeniami, spiętrzonymi falbanami. Pierzaste peleryny i ogromne kokardy falowały w rytm dumnie stawianych kroków modelek. Nie tylko serce Céline Dion weszło wtedy w tryb "go on" - w pierwszych rzędach łzy ocierały także redktorki magazynów In Style i Vanity Fair.   

Czego dokonał Pierpaolo Piccioli, dyrektor domu mody Valentino? Pod bogatym płaszczem haute couture oddał hołd równości, klasie i ponadczasowej elegancji. To wystarczyło, żeby pokaz marki stał się tym najbardziej epickim tygodnia haute couture, mimo że ten jeszcze się nie skończył.