Carolina Herrera nie będzie dłużej zajmować się swoją marką. Projektantka mody oddaje swoje stanowisko w ręce Amerykanina Wesa Gordona. Designer jest znany ze swoich projektów. Jego ubrania noszą takie gwiazdy jak Katy Perry, Lena Dunham czy Gwyneth Paltrow. Doświadczenie zawodowe zdobywał u Oscara de la Renta i Toma Forda

Ta zmiana nie oznacza, że Herrera przechodzi na emeryturę. 79-letnia kreatorka mody zostanie teraz globalnym ambasadorem swojej marki. Stanowisko zmieni po zaprezentowaniu ostatniej stworzonej przez siebie kolekcji. To stanie się za tydzień, na New York Fashion Week.

Marka "Carolina Herrera" istnieje na rynku mody od 1981 roku. Wes Gordon stworzył swoją pierwszą linię ubrań w 2010 roku, po ukończeniu studiów na prestiżowej uczelni Central St. Martins w Londynie. Wykonywał projekty pod swoim nazwiskiem do 2016 roku. Potem podjął współpracę z Herrerą, by po roku ma objąć jej stanowisko. 

W swoim oświadczeniu Carolina nazwała Gordona "odpowiednim na pozycji, która polega na dalszym budowaniu dobrego mienia marki i nadawaniu jej wielkiego rozmachu". 

Carolina Herrera poprosiła dziennikarzy, by nie mówili, że przechodzi na emeryturę. Projektantka uważa, że dla jej kariery to kolejny krok w przód. Jest uznaną osobą w branży mody, która zasłynęła z luksusowych projektów, zwłaszcza na wieczór. Świat nigdy nie zapomni jej kreacji dla Michelle Obamy na obiedzie z Francją - sukni z koronkowym gorsetem oraz lawendowo-niebieskiej spódnicyMelania i Ivanka Trump również noszą wzory Herrery, a Caroline Kennedy wzięła ślub w sukni jej projektu.