Calzedonia działa w sytuacji kryzysowej związanej z koronawirusem

Dwie fabryki marki - Avio we Włoszech oraz Gissi w Chorwacji zostaną przekształcone, dzięki czemu będą mogły rozpocząć produkcję maseczek ochronnych i fartuchów medycznych, które są istotne w walce lekarzy z COVID-19. Żeby usprawnić swoje działania, firma zakupiła specjalne maszyny do stworzenia linii półautomatycznej oraz przeszkoliła operatorów maszyn do szycia w nowym typie produkcji. "Operację tę prezes firmy, Sandro Veronesi, uważa za absolutnie niezbędną. Pokazuje ona wrażliwość Grupy na jej pracowników, klientów i obecną sytuację nadzwyczajną, która dotyka nas wszystkich. Jeszcze przed wydaniem dekretu rządowego firma zamknęła wszystkie sklepy w strefach zagrożonych we Włoszech, a następnie w całym kraju" czytamy z informacji przesłanej od marki.

Jak zrobić maseczkę higieniczną? Oto prosty sposób na uszycie maski ochronnej przeciw koronawirusowi>>

Na początek w fabrykach marki będzie produkowanych 10 000 masek dziennie, co już jest ogromną liczbą. Jak podkreślają jednak przedstawiciele Calzedonia, w kolejnych tygodniach ich ilość ma być jeszcze zwiększona. Pierwsze dostawy maseczek zostały już przekazane 23 marca na potrzeby szpitala i miasta Werona. Brawo!

Calzedonia to kolejna marka, która przyłączyła się do wsparcia służby zdrowia podczas pandemii koronawirusa. Wcześniej między innymi koncern LVMH zdecydował się na produkcję żeli antybakteryjnych w swoich fabrykach kosmetycznych. Do działań przyłączyły się też sieciówki i celebryci tacy jak Chiara Ferragni, która pomogła zebrać ponad 3 miliony euro na walkę z koronawirusem czy Robert i Anna Lewandowscy, którzy przekazali milion euro.

Polscy inżynierowie opracowali i udostępnili za darmo projekt respiratora do wydrukowania na drukarce 3D>>

Książę Karol zarażony koronawirusem. Informację podały brytyjskie media. Jaki jest jego stan?>>