1. Trzymaj się dyscypliny

Victoria Beckham staje codziennie po 6 rano. Poranek zaczyna od godzinnego treningu w domu, potem budzi trójkę swoich dzieci (Brooklyn, jej czwarte dziecko i najstarszy syn nie mieszka już na stałe w domu rodzinnym), robi im śniadanie i odwozi do szkoły. Po powrocie odbywa kolejną godzinę zajęć fitness, następnie bierze szybki prysznic i wyrusza do biura w południowo - zachodniej części Londynu.

2. Mierz wysoko

Pokazy Beckham, to obok show Marca Jacobsa i Calvina Kleina, najważniejsze wydarzenie nowojorskiego tygodnia mody. Za każdym razem zaszczyca je swoją obecnością Anna Wintour, która w pierwszym rzędzie zasiada obok Davida i ich dzieci. W jej najnowszej kolekcji na jesień pojawiły się asymetryczne płaszcze w militarnym klimacie, długie, plisowane spódnice, dopasowane skórzane żakiety, kamelowe kamizelki, palta w cętki w stylu lat 70. i oversize’owe swetry.

3. Bądź zdeterminowana

Dzisiejsze projekty prawie w niczym nie przypominają tych sprzed kilkunastu lat, kiedy to bazą jej kolekcji były dopasowane sukienki sięgające za kolano tzw. „sucky sucky” dress. Kiedy w 2008 r. debiutowała z autorską linią mapa mody wyglądała zupełnie inaczej. Konkurencja tworząca projekty w podobnym stylu była dużo większa a do tego w branżę mody uderzył globalny kryzys finansowy. Dziś jej eleganckie kolekcje wybijają się na tle dziesiątek streetowych marek.

4. Kieruj się intuicją

Victoria Beckham na kilka lat przed otwarciem marki diametralnie zmieniła styl ubierania. Z kiczowatej gwiazdy pop zmieniła się w elegancką bizneswoman. To dodało jej wiarygodności. Przydały się też upór, ambicja i ciężka praca. W ciągu kilku pierwszych sezonów jej kolekcje były wizytówką jej własnego stylu i utożsamiane były właśnie z garderobą biznesową.

5. Pozbądź się kompleksów

Victoria w dzieciństwie uczyła się tańca w Laine Theatre Arts. Miała trądzik, nadwagę i była szykanowana przez kolegów. Gdy szła do liceum miała już twardszą skórę. Były lata 80., Victoria eksperymentowała z dietami, nosiła tonę make - upu i zrobiła sobie trwałą ondulację. Potem zaś zaczęła eksperymentować z trendami. Szła pod prąd a jej odważne podejście do mody zwróciło na nią uwagę mediów a wkrótce potem zaprocentowało.

6. Uwierz w miłość od pierwszego wejrzenia

Jej przytrafiła się w strefie lounge’owej dla graczy po meczu Manchester United. Tam zobaczyła młodego Davida Beckhama, który zamiast przy barze z kolegami stał z boku, ze swoją rodziną. Wówczas grał jeszcze w składzie rezerwowym. To ona była gwiazdą. Spodobali się sobie a dwa lata później lata byli już małżeństwem. Szybko stali się jedną z najpopularniejszych par showbiznesu.

7. Wyciągaj wnioski

Paradoksalnie, dziś gdy Victoria jest u szczytu sławy jako projektantka kreująca wyrafinowaną elegancję, wizerunek dziewczyn z tamtego okresu wraca do mody. Przede wszystkim dzięki nowej fali streetowych projektantów jak Demna Gvasalia czy Gosha Rubchinsky. Dzięki nim to w czym Victoria paradowała 20 lat temu dziś znowu uznawane jest za cool.

 

Więcej o Victorii Beckham można było przeczytać październikowym numerze ELLE (2018).