Wuka to brytyjska marka, która chce zrewolucjonizować podejście do menstruacji. Chodzi o majtki wielokrotnego użytku, które można stosować zamiast podpasek i tamponów. Jak działa bielizna Wuka? Majtki składają się z 5 warstw, w tym z antybakteryjnej wkładki. Krew menstruacyjna przechodzi przez materiał, następnie wsiąka we wkładkę, która ma działanie zasysające, a warstwa ochronna zatrzymuje dalszy przepływ płynu. Majtki można nosić do 8 godzin (to odpowiednik 4 tamponów), nawet przy bardzo obfitym krwawieniu. Założycielka marki Wuka, twierdzi, że jej wynalazek pozwoli kobietom zaoszczędzić setki funtów wydawanych na środki higieniczne. Produkty Wuka można kupić w Wielkiej Brytanii (albo zamówić on-line), a cena majtek to ok. 140zł. Są dostępne w kolorze czarnym w rozmiarach od XS do XXL. Pierze się je w pralce w temperaturze 40 stopni Celsjusza i suszy w naturalny sposób. Przed włożeniem do pralki należy je wypłukać w zimnej wodzie. Producent zapewnia, że ich produkt posłuży nam nawet 2 lata

Jedna para majtek zastępuje 100 tamponów lub wkładek zanieczyszczających naszą planetę - podaje producent na swojej stronie.

 

Bielizna Wuka nie jest wyjątkiem. W ubiegłym roku na rynku pojawiły się majtki Thinx. Firma ze Sri Lanki stworzyła wówczas innowacyjne majtki menstruacyjne w sześciu odsłonach, które były substytutem dwóch tamponów. Producenci zapewniali, że majtki nie przeciekają, odprowadzają wilgoć i są antybakteryjne.

Znalezione obrazy dla zapytania thinx majtki