Makijaż permanentny - metoda cienia

Pragniesz trwale zmienić kształt swoich brwi, by nie musieć codziennie ich malować? Najpierw zastanów się, która techika pozwoli ci uzyskać upragnione rezultaty. Jeśli chcesz tylko delikatnie zaciemnić linię brwi, możesz zdecydować się na domowe farbowanie włosków kawą i kakao (przeczytaj >>). To najmniej inwazyjny sposób, gwarantujący naturalny efekt. Do popularnych technik należy również metoda piórkowa (dowiedz się więcej >>), polegająca na rekonstrukcji poszczególnych włosków. Jednak to tradycyjna metoda cienia jest najbardziej znanym sposobem na trwałą zmianę kształtu brwi. Zabieg ten wykonuje się najczęściej w celu skorygowania konturu ust lub brwi oraz zrobienia sobie sztucznych piegów (wytatuowane piegi - przeczytaj >>).

Na czym polega metoda cienia?

Metoda cienia to nic innego, jak tatuowanie brwi w celu ich wypełnienia oraz nadania im kształtu. Używa się do tego naturalnych pigmentów, które nie są toksyczne i nie powodują alergii. Za pomocą igły wprowadza się je do przestrzeni międzykomórkowej naskórka, gdzie utrzymują się do trzech lat. Z upływem czasu barwnik zaczyna stopniowo się wypłukiwać, co skutkuje jego rozjaśnieniem. Tradycyjną metodę cienia można stosować na każdy typ skóry. Wykonuje się ją na całej powierzchni łuku brwiowego. Efekt po zabiegu jest taki, jak po świeżo zrobionej hennie. Brwi są mocno zarysowane i sprawiają, że rysy twarzy nawet bez makijażu stają się bardziej wyraźne.

Makijaż permanentny metodą cienia jest polecany tym z nas, które na co dzień wolą siebie w mocniejszym make-upie. Decydują się na niego także kobiety mające bardzo nieregularny lub mało widoczny kształt brwi. Zabieg trwa mniej więcej godzinę i polega na nakłuwaniu skóry. Jego wykonanie nie jest bezbolesne, lecz efekt trwale utrzymuje się na skórze. Jeśli jednak wolisz zrekonstruować brwi i nadać im bardzo naturalny wygląd, zdecyduj się na metodą piórkową. W przeciwieństwie do tatuażu zagęszcza brwi bez widocznej ingerencji zabiegu. 

Brwi podkreślone metodą cienia - przeciwskazania:

- alergie na barwniki

- ciąża

- zażywanie alkoholu lub innych używek

- cukrzyca

- łuszczyca

- świeże blizny

- choroby zakaźne

- znamiona i plamy

- nowotwory skóry

- przebyte choroby gałki ocznej

- zażywanie niektórych leków (np. rozrzedzających krew) 

Regulacja brwi nitką - przeczytaj >>