W 2008 roku, dokładnie 13 lat temu, kiedy Britney Spears zmagała się z uzależnieniami i chorobą psychiczną, ojciec uzyskał kontrolę nad jej życiem (a także jej majątkiem, który szacuje się na 60 mln dolarów). Gwiazda została objęta kuratelą i ubezwłasnowolniona, co przez ponad dekadę było nieustannym źródłem jej cierpienia i przedłużało osobiste traumy. W zeznaniach Britney zarzucała ojcu odurzanie lekami, zmuszanie do pracy oraz przyjmowania antykoncepcji hormonalnej czy utrudnianie dostępu opieki medycznej, a także niewłaściwe zarządzanie jej majątkiem.

"Z kamerą u..." Chiary Ferragni i Fedeza? Włoska blogerka i jej rodzina ruszają z reality show o własnym życiu - "The Ferragnez">>

Przez ostatnie miesiące zabiegała o zdjęcie kurateli, w czym otrzymała ogromne wsparcie od swoich fanów, którzy zjednoczyli się w ruchu #FreeBritney.

Dzięki nagłośnieniu sprawy przez słuchaczy artystce udało się uzyskać prawo do wyboru własnego adwokata. Gwiazda przywołała też członków swojej rodziny czy byłych partnerów do wzięcia udziału w sprawie. 

W połowie sierpnia Jamie Spears wreszcie zgodził się zaprzestać sprawowania dalszej kontroli nad córką i obiecał zacząć współpracować z sądem nad uregulowaniem wszelkich kwestii i szybkim oddaniem Britney władzy nad swoimi finansami. Słowa jego rzecznika, który zaznaczał, że "pan Spears jest nieustannym celem nieuzasadnionych ataków i dlatego nie wierzy, że publiczna walka z jego córką o jego ciągłą służbę i opiekę nad nią pozostaje w jej najlepszym interesie" stały jednak w kontrze do tego, co mówiła w sądzie sama gwiazda. 

Donatella Versace zaprojektuje suknię ślubną Britney Spears! Ślub gwiazdy już niedługo>>

Teraz Britney Spears jest wreszcie wolna, a kuratorium decyzją sądu zostało ostatecznie rozwiązane. Decyzja o wolności zapadła w piątek, 12 listopada, po bardzo długiej walce o jej odzyskanie. Na swoim Instagramie opublikowała w związku z tym filmik z protestującymi fanami i napisała pełen wzruszenia komentarz: "Dobry Boże, tak bardzo kocham moich fanów, to szaleństwo! Myślę, że będę płakać przez resztę dnia! Najlepszy dzień w życiu... chwalcie Pana... czy mogę dostać Amen? #FreedBritney".

 Dzień wolności Britney Spears świętują w social mediach nie tylko fani piosenkarki, ale też inne gwiazdy. Wśród komentarzy pełnych radości znalazł się między innymi wpis od modelki Victoria's Secret, Elsy Hosk, która napisała: "Najsilniejsza kobieta na świecie!" i zasypała Britney serduszkami.