Druga edycja Bread & Butter organizowana przez Zalando odbędzie się od 1 do 3 września w berlińskim klubie Arena. Tytuł przewodni festiwalu to: BOLD czyli brawura. Zaproszono na niego najbardziej brawurowych artystów współczesnej popkultury. Dama Vivienne Westwood i Adwoa Aboah będą znaczącą częścią panelu dyskusyjnego Bread & Butter Talks. Ikona mody i projektowania podzieli się swoimi przemyśleniami na temat roli mody i sztuki, a Adwoa razem z feministycznym kolektywem Gurls Talk opowie o prawach kobiet. W Berlinie powstanie również ekspozycja legendarnych prac Damy Vivienne Westwood. 

Bilety na Bread & Butter by Zalando 2017 kupicie tutaj. Jeśli nie jesteście w stanie dotrzeć do Berlina, czeka na Was specjalny livestream

Dowiedz się, co zobaczysz na Bread&Butter by Zalando 2017 >> 

Bread & Butter Talks

Oprócz Damy Vivienne Westwood i Adwoa Aboah na scenie Bread & Butter Talks pojawią Elyas M'Barek (na zaproszenie Asics) i inspirujący influencerzy - goście brandów Nike, Topman i Hype. Opowiedzą o roli mody we współczesnej popkulturze oraz o tym, jak aktualnie wygląda streetwear. 

Bread & Butter by Zalando 2017 - muzyka

Muzyka jest jedną z kilku podstaw tegorocznej edycji B&&B oraz idealnie wpisuje się w motto "brawury". Nic dziwnego, że w Berlinie dostaniemy jej całkiem sporo. Aż 4 strefy gotowe będą, by zaprezentować alternatywne i brawurowe dźwięki: scena plażowa, ogrodowa, modowa i scena Zalando. Główną gwiazdą będzie austriacka grupa Bilderbuch. Wśród wykonawców pojawią się również Wycelf JeanHannah Faiht, Yung Hurn oraz Quay Dash. After odbędzie się w klubie Festsaal Kreuzberg - na najmodniejszej ulicy berlińskiego życia nocnego.  

Bold Minds Speak

Taki tytuł nadano serii filmików z udziałem najbardziej inspirujących osób z branży kreatywnej. Opowiadają o tym czym jest dla nich brawura, zgłębiają temat autoekspresji, własnego stylu, mody i muzyki. Przybliżamy sylwetki wpływowych postaci i wyciągamy najbardziej imponujące cytaty. 

Dama Vivienne Westwood na Bread & Butter 2017

Dama Vivienne Westwood - w latach 70. wraz z punkową rewolucją zmieniła obraz londyńskiej mody. Dziś cieszy się statusem kreatywnej legendy, zajmuje się aktywnością na rzecz środowiska, wciąż projektuje i idzie przy tym pod prąd. 

„Sobą staniesz się, kiedy zaczniesz podążąć za swoją niepohamowaną ciekawością. Właśnie dlatego moje ubrania stają się klasyką, bo mają swój charakter. (…) Wybieraj mądrze i korzystaj z tego jak najdłużej. Koniec kropka."

Adwoa Aboah na Bread & Butter by Zalando 2017 

Adwoa Aboah - modelka, która wielokrotnie pojawiała się na okładce Vogue. Stworzyła kobiecą społeczność o nazwie Gurls Talk. Za cel stawia sobie wspieranie zwykłych kobiet. 

„Nie ma tematów, których bym się bała. (…) Gurls Talk pojawią się na panelu dyskusyjnym Bread & Butter, stworzą przestrzeń dla młodych, wysłuchają co mają do powiedzenia bo są brawurowe i nie przepraszają.” 

Erika Bowes na Bread & Butter by Zalando 2017 

Erika Bowes - fotografka i stylistka. Zrobiło się o niej głośno za sprawą platformy internetowej Sukeban, wspierającej kobiety o różnym kolorze skóry. 

„Jeśli chcesz żeby coś się udało, musisz po prostu dopiąć swego. Zwłaszcza jeśli chcesz założyć magazyn, nie mając żadnego zaplecza finansowego, mieszkając w Londynie i mając 22 lata. Bycie brawurowym oznacza, że mówisz to co myślisz, nie raniąc przy tym innych”. 

 

Jefferson Hack na Bread & Butter by Zalando 2017

 

Jefferson Hack - współzałożyciel magazynu Dazed & Confused - uznawanej przez wielu za biblię stylu, awangardowej kultury i mody. Zawsze o krok do przodu. 

„Inspirują mnie ludzie z którymi dziś pracuję. Razem jesteśmy silniejsi, niż osobno. Brawura w złym wydaniu to kicz. Ale taka wysublimowana może przejść do historii."

 

Aitor na Bread & Butter by Zalando 2017

Aitor Throup - Artysta i dyrektor kreatywny marki G-Star RAW; inspiruje, czerpie z anatomii człowieka i miłości do jeansu. Throup ekperymentuje z postępowymi projektami ubrań, które nie krępują ruchu. 

„Brawura oznacza, że korzystasz ze swojego głosu w sposób, w który inspirujesz. To trochę tak, jakbym wsiadł do wehikułu czasu, cofnął się do czasów młodości, wsiadł do niego jeszcze raz i przeniósł się do przyszłości.” 

MikeQ na Bread & Butter by Zalando 2017

MikeQ - to on stoi za sprawą wprowadzenia imprez LGBT do repertuaru imprez na całym świecie, a także stoi za transmisjami na żywo setów w ramach imprezy Boiler Room. MikeQ ukazuje undergroundową scenę globalnej publiczności. 

„W Bread & Butter podoba mi się to, że jest na nim miejsce i na muzykę, i na modę.”

Fergus Purcell na Bread & Butter by Zalando 2017

Fergus Purcell - każdy, kto interesuje się modą uliczną zna legendarne logo marki Palace Skateboards autorstwa Fergus Purcella. Ta i wiele innych grafik, które wyszły spod jego ręki zyskały status kultowych. 

„Muzyka nie ma granic, jest jak samo życie. Moda jest trochę jak muzyka, którą można nosić.”