Czy "Botoks" będzie najpopularniejszym filmem w polskich kinach? Wiele na to wskazuje! Mimo miażdżących recenzji i kontrowersji związanych z produkcją Patryka Vegi, polscy widzowie chętnie kupują bilety na "Botoks" (miał najlepsze otwarcie w tym roku i drugie najlepsze otwarcie w historii polskiego kina). Na dodatek, wystarczyło zaledwie 10 dni, żeby pobić rekord filmu "Pitbull. Nowe porządki"! Obliczono, że na "Botoks" wybrało się już 1 460 000 osób! Przypomnijmy, "Pitbull. Nowe porządki" zebrał w sumie 1 428 000 widzów.

Ja twierdzą twórcy, "Botoks" inspirowany jest prawdziwymi wydarzeniami opowiada historię czterech kobiet związanych z medycyną. To lekarki (chirurg-urolog i ginekolog), ratowniczki medyczne i pracownice firm farmaceutycznych. Łączy je jedno - niesprawiedliwość wobec ich płci i traktowanie przedmiotowo. Daniela, ratowniczka medyczna, poddając się licznym zabiegom medycyny estetycznej, z brzydkiego kaczątka zmienia się w bezwzględną, odnoszącą sukcesy przedstawicielkę koncernu farmaceutycznego. Magda, ginekolog położnik., swoją renomę zbudowała jako etatowa specjalistka od aborcji. Gdy kobieta zachodzi w ciążę szefostwo szpitala próbuje pozbawić ją pracy. Za to poukładany świat cenionej chirurg, Patrycji rozsypuje się, gdy dowiaduje się o zdradzie męża. Praca popycha ją w kierunku ginekologii estetycznej. Beata, lekarka SOR-u, w wypadku motocyklowym traci narzeczonego. Samotna kobieta uśmierza ból, uzależniając się od silnych leków opioidowych. 

W filmie "Botoks" zagrali: Olga Bołądź, Agnieszka Dygant, Katarzyna Warnke, Marieta Żukowska, Grażyna Szapołowska, Piotr Stramowski, Tomasz Oświeciński, Sebastian Fabijański, Janusz Chabior. Patryk Vega jest również autorem scenariusza.