Blogi DIY - to one będą w tym sezonie (obok blogów streetowych) wylęgarnią nowych trendów. Ich najbardziej znani autorzy wprawdzie od kilku lat podpowiadają, jak przerobić ciuchy i dodatki, dając im drugie, lepsze życie, ale to teraz nadchodzi ich najmocniejsze 5 minut. Blog DIY może być Twoim najlepszym poradnikiem stylu.

Co to jest DIY

"Do it yourself", czyli nowoczesne wcielenie dobrze znanego naszym mamom „zrób to sama“, w sezonie wiosna-lato 2015 nie opuści kanonu najpopularniejszych trendów. Szorty, jeansy, t-shirty, czy biżuteria diy, czyli wszystko, co jesteśmy w stanie kreatywnie przerobić same, będzie cenniejsze niż luksusowe wymuskane produkty (a nawet chętnie pójdzie z nimi w parze).

Ubrania i dodatki DIY

Trend "do it yourself" sięgnął już swoją popularnością nie tylko poziomu naszych prywatnych szaf. Część oferty sieciówek, marek streetwearowych, a nawet luksusowych przypomina eksperymenty z liceum. Wystarczy spojrzeć na batikowe t-shirty, szorty nabijane ćwiekami, albo poszarpane trampki zniszczone fabrycznie. Idea, która wyrosła z kreatywnego podejścia do mody trochę się więc skomercjalizowała, ale my nadal jesteśmy wierne twórczemu szaleństwu, którego nie zastąpią nawet najfajniejsze gotowce.

Dlatego w poszukiwaniu inspiracji prześledziłyśmy najpopularniejsze modowe blogi o tematyce do it yourself, by polecić Wam najlepsze. To w nich znajdziemy przepisy na to, jak zrobić torebkę z kaset VHS, jak wybielić jeansy, albo jak nabić ćwiekami t-shirt. To, co dodacie do tego same, zależy od Was. Just do it yourself!

Blog DIY

1. love-aesthetics.blogspot.com

Blog DIY - love-aesthetics.blogspot.com

To nasz numer jeden wśród blogów DIY. Autorką jest intrygująca Ivania Carpio, której ublubionym kolorem jest biel, ale interpretowana w surowy, niepokojący sposób. Dunka przerabia białe ubrania i dodatki, fotografując je w klinicznym, ascetycznym otoczeniu. Znajdziecie tu piękne zdjęcia poszarpanych szortów i dodatków DIY z białej skóry łączonej z przezroczystym plastikiem i metalem.

Następny blog DIY>>