W sztuce fotografii najważniejsze jest uchwycenie emocji w kadrze. Łatwo powiedzieć. Czasem trzeba podejść bardzo blisko, czasem pojawia się jakaś wada na perfekcyjnym wydawałoby się zdjęciu, czasem zabraknie na nim głębi. Wyobrażasz sobie, że wszystkie te problemy znikną? Tak, to możliwe. Pojawił się aparat, który pomaga być artystą fotografii. Nowy smartfon Samsung Galaxy A9 posiada pierwszy na świecie poczwórny aparat z ultraszerokim obiektywem, teleobiektywem, obiektywem z matrycą 24 MP oraz obiektywem głębi, dzięki czemu możesz fotografować w różnorodnych warunkach. Aparat oferuje także funkcje Optymalizator Scenerii i Flaw Detection (wykrywanie wad). Efekty? Fantastyczne!

Daliśmy nowe Samsungi Galaxy A9 pięciu niezwykłym kobietom, które kochają fotografię, aby przetestowały nowy aparat. Zobaczcie jakie niezwykłe zdjęcia powstały podczas tego spotkania.

•        Kinga Litwińczuk - z wykształcenia psycholog, z zawodu blogerka modowa i projektantka mody. Twórczyni serwisu style-on.pl poświęconemu modzie

Co fotografowałaś nowym aparatem Samsung?

Tematem przewodnim moich zdjęć była „bliskość”. Zinterpretowałam ją jako wyjątkowość chwili. Skupiłam się na naturze, architekturze i sztuce, czyli na tym, co najbardziej lubię na zdjęciach.

Jak wybrałaś obiekt do fotografowania i dlaczego właśnie to?

Uchwycenie wyżej wspomnianej chwili nie przychodzi od razu. Uwielbiam spacerować, odkrywać nowe miejsca. Jestem stałym bywalcem muzeów i galerii sztuki. Moje zdjęcia powstają zawsze pod wpływem chwil i emocji.

Co czułaś podczas zdjęć?

Robienie zdjęć sprawia mi niesamowitą przyjemność. Kiedy mam już to idealne ujęcie, czuję ogromną radość, która pcha mnie do robienia kolejnych fotografii.

Na swoich zdjęciach próbowałam uchwycić intymność związaną z osobą, pasją lub ideą. 

Często fotografujesz ciało w ruchu, dynamikę. Nie lubisz stagnacji w pracy i w życiu?

Zdecydowanie jestem tą osobą, która nie lubi stagnacji, bo nie daje ona szansy rozwoju. Nie lubię stać w miejscu, tylko stawiam sobie ciągle cele, do których dążę. Lubię ujęcia w których pojawia się dynamizm. Może to być ruch, dziwna poza. Fotografia daje mnóstwo różnych możliwości, jest jedną z lepszych form ekspresji. To niesamowite, jak wiele możemy wyrazić zdjęciem. 

Lubisz kolory? Po twoim Instagramie widać, że fotografujesz mocne barwy…

Inspiruje mnie sztuka nowoczesna, która często nasycona jest paletą mocnych barw. Nie boję się kolorów. Dodają mi one pozytywnej energii. 

Jaką sztukę lubisz? Sama malujesz?

Gdy byłam młodsza malowałam bardzo dużo. Niestety nie pielęgnowałam tej pasji i dawno miałam kontakt z pędzlem czy kredką. W wolnej chwili jednak odwiedzam galerie oraz muzea. Uwielbiam sztukę, która skłania do refleksji. 

Dlaczego zaczęłaś fotografować?

Przygoda z fotografią zaczęła się kiedy przyjechałam na studia do Warszawy i założyłam swojego bloga. Odkrywając nowe wtedy dla mnie miasto, zawsze miałam przy sobie telefon. Zdjęcia zazwyczaj były spontaniczne, zrobione przy okazji jakiegoś wyjścia. Przez fotografię wyrażam siebie, dlatego jest ona tak ważna w moim życiu. Chwytam z nią chwilę, bo daje mi to niesamowitą frajdę.

GALERIA: Zdjęcia Kingi Litwińczuk wykonane Samsungiem Galaxy A9>>

Materiał powstał we współpracy z Samsung