Francuski styl tkwi w szczegółach

Proste formy i pochwała minimalizmu: te dwie cechy idealnie określają markę Umiar, założoną przez Magdalenę Brzozowską oraz Malwinę Wysińską. I za nie ją uwielbiamy. Teraz jednak projektantki dają nam jeszcze jeden powód do miłości: proponują estetyczną podróż do przeszłości, a ich nowa biżuteria powstała na bazie wzorów sprzed dekad. 

"Jakiś czas temu poznałyśmy pana, którego rodzina od pokoleń zajmowała się odlewaniem metali. On jednak nie przedłużył tradycji rodzinnej i chciał pozbyć się wszystkich gum. Pomyślałyśmy, że odzyskanie chociaż kilku wzorów, które wylądują na śmietniku to dobry pomysł. Obejrzałyśmy setki starych form odlewniczych i wybrałyśmy z nich kilka, które postanowiłyśmy przywrócić do życia" opowiadają Magda i Malwina, którym recykling form jest wyjątkowo bliski. 

Francuskie filmy: top 10>>

Obie wyznają ideę zrównoważonej mody i świadomie podchodzą do zakupów - jeśli się na nie w ogóle decydują, bo częściej czerpią z szaf babć i zaglądają do sklepów z modą z drugiej ręki. Nie dziwi więc fakt, że zależy im na tym, by ich biżuteria była wykonywana przez maleńkie pracownie, a elementy nowej kolekcji przygotowali na zamówienie Umiar rzemieślnicy z warszawskiego Mokotowa.

Kolekcja złożona z kolczyków, naszyjników, pierścionków, bransoletek, pinów i klipsów (absolutna nowość w ofercie marki) została wykonana ze srebra próby 930 oraz srebra pozłacanego 24-karatowym złotem. 

"Starałyśmy się, aby nowa kolekcja była różnorodna. By w tym połączeniu naszego „Umiarowego” stylu z nowym dla nas, oczywiście tylko w projektowaniu, charakterem vintage, klientki mogły znaleźć swoją ulubioną biżuterię. Chcemy, aby dzięki temu niewielkiemu dodatkowi przemycały one w codziennych stylizacjach 'Vintage Touche'" mówią Malwina Wysińska i Magdalena Brzozowska

Fryzury w stylu paryżanek. Modne cięcia i koloryzacje, które wybierają najpopularniejsze francuskie instagramerki>>

Kolekcji towarzyszy piękna kampania, zrealizowana przez fotografkę Magdalenę Kozicką w zachwycających domowych wnętrzach. Stylizacje, w których prezentuje się na zdjęciach modelka Karina z Rebel Models to ubrania ze sklepów vintage oraz własnych szaf projektantek i oczywiście nowości Umiar w duchu retro. Touché!