"Spacerując po ulicach Wiecznego Miasta, jedna z nas - Asia trafiła na przepiękną wystawę kolekcji biżuterii w Narodowym Muzeum Etruskim. Eksponaty należały niegdyś do słynnej rzymskiej rodziny jubilerskiej Castellani. Jej członkowie latami kolekcjonowali kosztowności wytworzone przez starożytny lud Etrusków" opowiadają założycielki Kamena i dodają, że nawet własne dzieła jubilerskie Castellani inspirowane były mocno tą etruską biżuterią, a czasem nawet wykorzystywali oni uszkodzone elementy z antycznych zbiorów do swoich realizacji. Były one nieskończenie piękne.

Ogromne zachwyty nad etruskim wytwórstwem, obok kwestii wizualnych, uzasadnia też to, że ta cywilizacja - zamieszkująca tereny dzisiejszych północnych Włoch - była szczególnie rozwinięta rzemieślniczo i kulturalnie, co do dziś imponuje badaczom na całym świecie.

Te ubrania i dodatki wyglądają luksusowo, ale nie wydasz na nie fortuny. Ich ceny zaczynają się już od kilkunastu złotych>>

"Spacerując po ulicach Wiecznego Miasta, jedna z nas - Asia trafiła na przepiękną wystawę kolekcji biżuterii w Narodowym Muzeum Etruskim. Eksponaty należały niegdyś do słynnej rzymskiej rodziny jubilerskiej Castellani. Jej członkowie latami kolekcjonowali kosztowności wytworzone przez starożytny lud Etrusków. Własne dzieła j Etruskie kobiety kochały biżuterię, namiętnie ją nosiły i gromadziły" dodają założycielki marki, które postanowiły w swojej najnowszej kolekcji luźno nawiązać do tych starożytnych eksponatów.

To dlatego w nowych modelach Kamena widzimy niecodzienną dekoracyjność i większą formę niż zazwyczaj. Nie zmieniło się jednak jedno: zgodnie ze swoją filozofią w biżuterii użyte zostały lokalne kamienie naturalne. Agnieszka Pielach i Joanna Soroczak stworzyły tę piękną kolekcję, tak i poprzednie, we współpracy z zaufanymi rzemieślnikami, jubilerami i szlifierzami, a także pracownią galwaniczną z tradycjami, doświadczonym odlewnikiem, grawerem, gemmologiem z wieloletnim stażem oraz geologami i kolekcjonerami kamieni. 

Hailey Bieber w dziewczęcym swetrze z polską metką. Gwiazda znów założyła ubranie od Magdy Butrym>>

Tym razem główna rola w kolekcji została powierzona kryształowi górskiemu z Dolnego Śląska, który nazywany jest królem wśród kryształów. Jego nieskazitelna czystość i forma sprawia, że bywa utożsamiany z diamentem. Ma też bardzo konkretną symbolikę: dobroć i niewinność, stąd często traktuje się go jako nośnik pozytywnej energii. Wspomniany minerał znalazł swoje miejsce w okrągłych oczkach pierścionków i kolczyków z zapięciem, a także jako główny element naszyjników w dwóch wersjach - srebrnej i pozłacanej.

Ich nazwy pochodzą z języka Etrusków: naszyjnik Tul znaczy "stone" (kamień), kolczyki Ane - "she" (ona), a pierścionek Kana - "work of art" (dzieło sztuki).

Więcej zdjęć z nowej zachwycającej kampanii do nowej kolekcji Kamena "Etru" możecie obejrzeć już w naszej galerii. 

Zdjęcia: Weronika Kosińska @weronikakosinska 

Make-up, włosy: Kasia Olkowska @olkowskabeauty

Modelka: Kaja Góral / Rebel Models @kajagoral

Te rzeczy będą modne w 2022 roku. Oto najważniejsze nowe trendy według Pinteresta>>