"Kolekcja jest inspirowana ideą przeznaczania czasu na wspólne tworzenie. Spontanicznie wytwarzane, podwójnie owijane "druciane" chokery z antycznego złota i branslotery przedstawiają: gryzmolenie, swobodne tkanie i samoistność" czytamy w informacji prasowej o biżuterii Alexander McQueen o nazwie The Rose Seal.

W kolekcji znalazły się nieregularnie zaplatane kolczyki koła z nausznicą, dekonstruowane łańcuchy, bogato zdobione pierścienie, które wysadzano kamieniami szlachetnymi i sygnety z monogramem, wisiory przypominające stare pieczęcie do lakowania listów i kaskady pozornie niedopasowanych łańcuchów różnej grubości. Wszystkie wykonane są z antycznego złota lub srebra i przypominają rodowe klejnoty, które są przekazywane z pokolenia na pokolenie. 

Trendy wiosna-lato 2020: modna biżuteria na nowy sezon>>

Zresztą, żeby nie być gołosłownym, przygotowaliśmy dla Was galerię z nowymi projektami Alexander McQueen. Gwarantujemy, że zakochacie się w tej biżuterii od pierwszego wejrzenia. 

PS Trend na vintage w pierwotnym tego słowa znaczeniu nie słabnie, więc wszystko wskazuje na to, że taka wiktoriańska biżuteria będzie jednym z najmocniejszych mikrotrendów na nowy sezon. Rzeźbiarskie, postarzane i wysadzane kamieniami błyskotki wiosną założymy nie tylko do romantycznych koronek, subtelnych przezroczystości i edwardiańskiej bieli - świetnie będą one kontrastować z męskimi garniturami, prostymi koszulami, sneakersami czy kimonowymi sukienkami oraz ledwo widocznym makijażem z efektem glow. 

5 najmodniejszych modeli butów na wiosnę 2020>>