Mijający rok 2021 to Rok Bawoła, co w horoskopie chińskim oznacza czas zmian, odkrywania nowych umiejętności i skupienie się w szerszym wymiarze na kwestiach ekologii. Cechy bawołu: spokój, siła i pracowitość rzutują w tym czasie na inne znaki horoskopu. Potrzeba spokoju i harmonii jest dla nas wszystkich coraz ważniejsza, i coraz chętniej poszukujemy dla siebie nowych dróg, najlepiej tych zbliżających nas ku naturze, którą w ostatnich miesiącach doceniamy bardziej świadomie. Zgodnie z tymi trendami hiszpańska marka TOUS w najnowszej kolekcji "Magic Nature" sięgnęła po inspiracje do świata kamieni szlachetnych i przypomniała nam, że kryją one w sobie niezwykłe właściwości. Ich dobroczynną energię doceniali już starożytni Grecy, Rzymianie i Egipcjanie, którzy potrafili kamieniami wspomagać leczenie bezsenności czy problemy skórne. Metoda leczenia minerałami do dziś stosowana jest zresztą w medycynie chińskiej czy ajurwedzie, TOUS pokazuje nam więc, że walory estetyczne to jedno, ale w doborze odpowiednich kamieni kryje się głęboki sens.

Kolekcja "Magic Nature" zaprasza nas do niezwykłego świata lapis lazuli, ametystów i perydotów kryjących się w naszyjnikach, pierścionkach i kolczykach.

Zachwyca przepiękny labradoryt w oprawie z granatem, rubinem pomarańczowym i szafirem czy subtelny wisiorek z kamieniem słonecznym. Wszystkie one łączą moce, żeby twój amulet mógł wspomagać cię dobrą energią.

W dobroczynną moc kamieni szlachetnych wierzy Barbara Pasek, dziennikarka i prezenterka, która jest wierną fanką TOUS i nie wychodzi z domu bez - jak sama je nazywa - ozdobnych „wspomagaczy”:

„Biżuteria ma dla mnie rolę bardzo symboliczną, mocno połączoną z moim rozwojem wewnętrznym i duchowym. Mam takie elementy biżuterii, z którymi nigdy się nie rozstaję i mają dla mnie fundamentalne znaczenie, przypominają mi o pewnych wartościach i odkryciach. Nazywam je "przypominaczami", za każdym razem, kiedy odkrywam dla siebie coś przełomowego w życiu staram się aby jakiś element biżuterii przypominał mi o tym.” 

Basia lubi łączyć ze sobą biżuterię srebrną i złotą, wbrew klasycznym zasadom, i w tym idealnie spotyka się z intencją marki, która kolekcję "Magic Nature" określa jako biżuterię kontrastów. Tu łączy się zimne z gorącym a dzień z nocą, i motyw księżyca pojawia się zresztą kilkukrotnie, np. na wisiorkach. Fanki astrologii docenią te elementy i chętnie sięgną też po kultowego już misia TOUS w nowej, nocnej odsłonie. W kolekcji znajdziecie także sygnety mocy z ametystem, którego pocieranie w ciągu dnia, na przykład w stresujących sytuacjach, uspokaja i pozwala skupić się na rzeczach ważnych. 

Basia Pasek podczas premiery kolekcji "Magic Nature" w warszawskiej Messalce

"Magic Nature" to również elementy, które możemy łączyć między sobą w dowolnej konfiguracji. Basia po swojemu zakłada tylko jeden kolczyk a wisiorki nosi jako opaskę, ty możesz astrologiczny choker uzupełnić nausznicą w gwiaździste  wzory a następnego dnia przetestować działanie minerałów w łańcuszkach noszonych w różnych konfiguracjach, na zasadzie „mix & match”.

Naturalne kryształy w tej kolekcji dają ci też możliwość dopasowania kamienia do swojego znaku zodiaku. Na aspekty energetyczne minerałów zwraca uwagę Basia Pasek, która jest klasycznym strzelcem i poszukuje dla siebie ametystów czy lapis lazuli, który czyni strzelca bardziej ufnym w własną intuicję i wewnętrzny głos. Zapytana, jaki jest jej faworyt w kolekcji Magic Nature TOUSA, zdradza:

„Totalnie oczarował mnie obłędny, złoty naszyjnik TOUS z motywem księżyca wypełniony lapis lazuli. Czuję, że może mieć w sobie wielką moc i dołączy do moich stałych, biżuteryjnych wyborów”