Anna Cieślak i Maciej Stuhr testują w nowym filmie Mitsubishi model Pajero. Pierwsza wersja zadebiutowała w 1979 roku w Tokio. W Rajdzie Dakar - najtrudniejszym maratonie świata zwyciężyła aż dwanaście razy. Para aktorów zdecydowała się wziąć udział w teście i sprawdzić, jak Pajero radzi sobie w katorżniczych warunkach. 

Ani i Maciejowi towarzyszył najlepszy na rynku napęd super select. Kierowcy mieli do wyboru podstawowy tryb napędu na jedną oś (2h), tak zwany szosowy, który do 100 kilometrów na godzinę, można przełączyć na tryb 4h, w którym napędzane są 4 koła. Ania Cieślak jest dopiero na początku swojej terenowej przygody, do zmagań na rajdzie zawsze wybiera samochody Mitsubishi Pajero 200 1 L. Przed wodną przeprawą zawsze upewnia się, czy woda nie jest za głęboka, czy nie ma na dnie dziur i kamieni, lub pni drzew. Aktorka wybiera tryb 4LLC reduktor oraz obie blokady centralnego i tylnego mechanizmu różnicowego. Automatyczną skrzynię ustawia w trybie manualnym, wrzuca pierwszy bieg i rusza. 

Mamy dla Was kilka wskazówek jak poradzić sobie na rajdzie: 

  • nie wolno przekroczyć dopuszczalnej głębokości brodzenia dla pojazdu, którym się przeprawiamy (podana jest w instrukcji)
  • należy ustalić tor jazdy oraz miejsce wyjazdu
  • do wody należy wjeżdzać powoli, tak aby nie zalać maski pojazdu
  • podczas przejazdu należy utrzymywać stałą prędkość