Billie Eilish nie próżnuje, chociaż mogłaby: ma na swoim koncie pięć statuetek Grammy, nagrała utwór do nowej odsłony filmu o Jamesie Bondzie – "No Time To Die", a w październiku odbył się również jej wyjątkowy internetowy koncert artystki "WHERE DO WE GO? THE LIVESTREAM", podczas którego razem ze swoją ekipą zrealizowała widowisko z wykorzystaniem technologii XR. Teraz piosenkarka wypuściła swój najnowszy singiel, "Therefore I Am", oraz teledysk do niego, który samodzielnie wyreżyserowała. 

Niall Horan organizuje specjalny koncert, którego dochód przeznaczy na wsparcie ekipy koncertowej w czasie pandemii>>

Zdjęcia do klipu postały w pustym centrum handlowym Glendale Galleria, które miało dla Billie niezwykłe znaczenie we wczesnym okresie nastoletnim: teraz gwiazda odwiedza je samodzielnie, chociaż jest zamknięte z powodu pandemii i bawi się w nim mimo wszystko (zjeżdża ruchomymi schodami, zagląda w witryny sklepów, a nawet częstuje się słodyczami w food courcie). Wideo zostało pokazane premierowo na MTV Live, MTVU oraz na billboardzie Viacom na Times Square w Nowym Jorku. Na YouTubie w niecałe 20 godzin obejrzało je prawie 11 milionów osób. 

"Therefore I Am" ukazało się po kilku miesiącach aktywnego zaangażowania Billie Eilish w sprawy społeczne oraz polityczne, ale też równoległego pisania i nagrywania.

W niedzielę, 22 listopada, pierwszy raz wykona tę piosenkę na żywo:  trakcie ceremonii American Music Awards, gdzie nominowano ją w dwóch kategoriach, tj. lubiony artysta – rock alternatywny oraz Ulubiony artysta w mediach społecznościowych. 

MTV EMA 2020 - stylizacje gwiazd i lista zwycięzców>>

Oficjalny klip do "Therefore I Am" Billie Eilish możecie obejrzeć poniżej: 

"Bridgertonowie" to nowy serial Netflix, który umili nam jesień i zimę. Zobacz pierwszy zwiastun tej produkcji kostiumowej>>