Majtki menstruacyjne - jak działają? 

Majtki menstruacyjne to przede wszystkim produkt, który ma za zadanie chronić nas w czasie miesiączki.

Dzięki specjalnie zastosowanej technologii drenażu możesz z nich korzystać bez przykrego zapachu, uczucia wilgoci i bez plam na ubraniach do 12 godzin.

Marka stworzyła produkty o 2 rodzajach chłonności, tak, aby odpowiedzieć na różne potrzeby Twojego ciała, a dzięki różnym modelom i wariantom kolorystycznym z łatwością dopasujesz je do biustonoszy Etam. Możesz wybierać pośród klasycznych fig, majtek z wysokim stanem z koronki i szortów z bawełny lub mikrofibry. 

W trosce o środowisko

Korzystanie z majtek menstruacyjnych pomaga także dbać o środowisko. W zależności od długości naszego cyklu, intensywności krwawienia oraz wybieranych środków higienicznych generujemy podczas miesiączki od 5 do 25 kilogramów (!!!) śmieci rocznie. Nowy produkt Etam pozwala na znaczące obniżenie naszego wpływu na środowisko. Na stronie Etam znajduje się kalkulator, który pomoże obliczyć oszczędność oraz wpływ na środowisko naturalne, gdy zaczniemy korzystać z tej innowacji.

Akcja Menstruacja 

Etam zależy, abyśmy w czasie miesiączki czuły się jak najbardziej komfortowo, jednak marka dobrze wie, że nie każda osoba kojarzy czas miesiączki z wygodą i spokojem. Według raportu przygotowanego przez Kulczyk Foundation i Founders Pledge aż 500 000 osób w Polsce zmaga się z ubóstwem menstruacyjnym - nie mają one swobodnego dostępu do środków higienicznych. Co oznacza to w praktyce? Często wstyd, strach, a także konieczność zrezygnowania z codziennych aktywności np. zajęć w szkole.

Mając to na uwadze Etam podjęło decyzję o wsparciu fundacji Akcja Menstruacja w walce z ubóstwem menstruacyjnym. Do końca roku 5 zł z każdej sprzedanej pary majtek menstruacyjnych zostanie przekazane na rzecz fundacji

Takie inicjatywy wspieramy z całego serca! Etam - robicie to dobrze!