Na cześć białej koszuli – ikony współczesnej garderoby – marka COS stworzyła jej osiem odsłon dla kobiet i mężczyzn. Projekty z tej serii eksperymentują z ponadczasową klasyką – łączą tradycyjne rzemiosło z nowoczesnym designem. 

Proces tworzenia kolekcji przełamał dotychczasowe reguły, jakie obowiązywały w atelier COS. Projektanci oraz krojczy pracowali nad nią równolegle – oddzielnie, a nie jak dotychczas, wspólnie. Wykorzystując techniki modelowania 3D, prace rozpoczęli od typowej koszuli o klasycznym kroju. Następnie jej fason poddawali modyfikacjom, dekonstruowali i kształtowali na nowo. To innowacyjne podejście do projektowania pozwoliło zespołom skoncentrować się na detalach, które budują charakter każdej koszuli. Ich propozycje wykorzystują rozmaite kształty kołnierza, mankietów czy plisy, dzięki którym kolekcja sprawdzi się w rozmaitych okolicznościach - czytamy w materiale prasowym marki.

Każda z wariacji łączy precyzyjne krawiectwo ze swobodną elegancją. Wersje koszul różnią się objętością, krojem, proporcjami i zachowaniem w ruchu. Każdą wykonano ze 100% bawełny. Będziemy je nosić do beżowych chinosów, vintage'owych modeli Levisów z wysokim stanem, ale także do plisowanych spódnic i złotych rzeźbiarskich kolczyków.

Karin Gustafsson, dyrektor kreatywna COS opisuje ideę kolekcji:

Biała koszula jest nierozerwalnym elementem DNA marki COS. Niezmiennie jesteśmy pod wrażeniem możliwości, które nam oferuje. Aby zmieniać jej charakter, wystarczą lekkie zmiany kroju, proporcji czy detali. W ramach White Shirt Project przygotowaliśmy serię stylowych i funkcjonalnych modeli, które są doskonałymi przykładami nowoczesnego krawiectwa. 

Seria White Shirt Project jest już dostępna w sklepach stacjonarnych COS i online.