Chirurgiczna korekcja nosa to jeden z najtrudniejszych, zabiegów chirurgii plastycznej i estetycznej. Trudny jest zarówno dla chirurga, jak i dla pacjenta. Niestety, aktualne statystki dowodzą, że nawet do 10 proc. osób po tego typu zabiegach estetycznych nie jest w pełni zadowolonych z końcowego wyniku. Jak się okazuje, powyższych sytuacji możemy uniknąć, stosując bezinwazyjną korektę kwasem hialuronowym. Nie oszukujmy się, zabieg nie jest dla każdego, musisz wziąć pod uwagę efekty oraz możliwości tego produktu. Aby uniknąć rozczarowań, skonsultuj się z  lekarzem!

Dr Maciej Charaziński Specjalista chirurgii plastycznej Klinika Promedion:  

Ważne, żeby zabieg dobrze zaplanować. Należy przeprowadzić wnikliwą rozmowę z pacjentem, ustalić cele, zamierzenia, jego oczekiwania. Należy pamiętać, że rzadko w chirurgii plastycznej udaje się uzyskać efekt idealny – odpowiadający wzorcom ze zdjęć czy z okładek magazynów. Normą są drobne różnice. Co prawda milimetrowe, ale to one często powodują niezadowolenie pacjentów. Zadaniem chirurga jest pacjentowi uświadomić, że istnieje możliwość minimalnych odchyleń od wymarzonego efektu. Pacjent musi to ryzyko akceptować. Tym, którzy są dobrze przez chirurga przygotowani do zabiegu, udaje się uzyskać bardzo korzystne efekty. Ale podkreślam – tu potrzebna jest świetna komunikacja między specjalistą i pacjentem, wypracowanie celu, który będzie dopasowany do kształtu twarzy pacjenta i jego oczekiwań, ale także będzie realny do przeprowadzenia. Często w drodze do celu konieczne jest wykonanie drobnej korekty. Na szczęście współczesna medycyna daje nam do tego środki. Zarówno z drobnymi poprawkami po ingerencji chirurgicznej, jak i w przypadku kosmetycznej korekty mniej widocznych defektów kształtu nosa idealnie radzą sobie biodegradowalne wypełniacze. Idealny do tego typu procedur jest kwas hialuronowy. Nie tylko doskonale wypełnia widoczne u niektórych pacjentów wgłębienia spowodowane układem chrząstek, ale też pozwala wizualnie zredukować nierówności grzbietu i małe garbki.

To również idealne rozwiązanie dla tych, którzy obawiają się bólu. Bez użycia skalpela daje efekty, które w nierzadkich przypadkach eliminują konieczność wykonania operacji plastycznej nosa. W innych zaś przypadkach zastępują ponowną reoperację nosa, która jest dużo bardziej skomplikowaną i nieprzewidywalną operacją. Co dla wielu pacjentów ważne, efekty zabiegu są w 100 proc. odwracalne. W zależności od indywidualnych predyspozycji kwas hialuronowy utrzymuje się w organizmie od kilku do nawet kilkunastu miesięcy. Praktyka pokazuje, że każdy kolejny zabieg jest trwalszy i skuteczniejszy. Warto pamiętać, że efekt w odróżnieniu od korekcji operacyjnej jest widoczny natychmiast po zabiegu. Sama procedura trwa około 10 minut i odbywa się w znieczuleniu miejscowym. W tym przypadku jedyne ryzyko to mikrourazy powstałe na skutek nakłucia skóry igiełką. A to wszystko bez szwów, narkozy i gipsu. Do zabiegu uzywany jest kwas hialuronowy Restylane Perlane, idealny do wypełnienia głębszych zmarszczek i fałd. Kształtuje kontur twarzy, nosa, dając efekt liftingu. Zawiera środek znieczulający lidokainę, dzięki czemu zabieg jest bezbolesny i komfortowy.

Przed zabiegiem: 

Kilka dni przed zabiegiem nie należy przyjmować aspiryny, leków przeciwkrzepliwych, przeciwzapalnych.

Po zabiegu:

W ciągu dwóch tygodni należy unikać promieniowania słonecznego (także solarium), a także ekstremalnych temperatur (sauny, kriokomory).