Benedict Cumberbatch został gwiazdą filmu „Psie pazury”, który właśnie zapowiedziała platforma Netflix. Co ciekawe, produkcja pojawi się najpierw w wybranych kinach, a następnie – nastąpi to 1 grudnia 2021 roku – będzie dostępna dla abonentów popularnej platformy. Film wyreżyserowany został przez Jane Campion, a jego scenariusz powstał na podstawie powieści Thomasa Savage’a.

„Psie pazury” – fabuła filmu

Rzecz dzieje się w 1925 roku. Historia skupiona jest wokół osoby Phila Burbanka, który ma dwie natury – z jednej strony jest człowiekiem charyzmatycznym i błyskotliwym, a z drugiej brutalnym i sadystycznym. Coraz częściej górę biorą te drugie cechy. Jest surowym kowbojem, który wraz z bratem George’em prowadzi ranczo w Montanie. Choć bohater filmu jest szalenie skuteczny w tym, co robi na farmie, w życiu osobistym nie radzi sobie najlepiej.

Podczas pobytu w restauracji bracia Burbankowie spotykają owdowiałą właścicielkę przybytku, a także jej niezwykle kruchego i wrażliwego syna Petera. Phil postanawia wyżyć się na nich, doprowadzając oboje do łez. George staje nieoczekiwanie po stronie kobiety i ją pociesza. Niedługo później postanawia się z nią ożenić. Phil traktuje to wydarzenie jako powód do żartów i drwin. Niespodziewanie jednak postanawia wziąć chłopca pod swoje skrzydła. Czy górę wzięła łagodniejsza strona bohatera, czy ma on jakiś ukryty plan?

Zwiastun filmu „Psie pazury”

Wraz z informacją o premierze filmu, Netflix zaprezentował również pierwszy zwiastun produkcji, w której zagrają również Kirsten Dunst, Jesse Plemons, Thomasin McKenzie, Jesse Plemons, Kodi Smit-McPhee oraz Adam Beach.

Wideo prezentujemy poniżej:

Warto kilka słów również powiedzieć o odpowiedzialnej za scenariusz i reżyserię „Psich pazurów” Jane Campion. Pochodząca z Nowej Zelandii twórczyni ma na swoim koncie Złotą Palmę, którą otrzymała za film „Fortapian” z 1993 roku. W swojej bogatej karierze przygotowała również takie produkcje jak „Jaśniejsza od gwiazd” (2009), „Tatuaż” (2003) czy serialu „Tajemnice Laketop” (2013-2017).