Modelka przyzwyczaiła nas do kreacji odsłaniających ciało, kusych crop-topów, wyciętych sukienek. Ostatnio możemy ją też podziwiać w najnowszej kampanii kostiumów kąpielowych marki Calvin Klein. Brytyjska fotograf Charlotte Wales stworzyła niezwykłe kadry, na które nawet ojciec sióstr Hadid zareagował na Instagramie słowami „magiczna Bella”.

Nie tylko stylizacje związane z życiem zawodowym modelki zwracają uwagę. Hadid można było ostatnio spotkać na ulicach Nowego Jorku ubraną jak „dziewczyna z sąsiedztwa” ale z nonszalancją zdradzającą, że ma pojęcie o modzie. Modelka wybrała jasne mom jeans i koszulę, którą zapięła tylko na dwa guziki, tak aby odsłaniała dekolt i brzuch. Do tego dopasowała japonki na obcasie od Alexandra Wanga i torebkę Chrome Hearts w zielono-cętkowany print. Uzupełnieniem stylizacji była złota biżuteria – naszyjnik, bransoletka i duże kolczyki koła.

Modelka potrafi w taki sposób dopasowywać elementy swojej garderoby, że nawet pozornie niegrające ze sobą ubrania, tworzą spójną całość, nawet jeśli daleką od tego co uważane jest za klasyczne. Trzeba jednak przyznać, że jeśli chodzi o zasady dystansu społecznego, do tych modelka stosuje się wzorowo – wizji stylizacji nie popsuła jej nawet konieczność włożenia maseczki.

Getty Images