Od kilku miesięcy fryzjerzy znów lansują twarzowe grzywki, które optycznie odmładzają - czasem lepiej niż kremy anti-aging! Na fryzurę w tym stylu zdecydowały się już Selena Gomez, Millie Bobby Brown i Megan Fox, a teraz do tej listy możemy dodać Bellę Hadid. Amerykańska modelka wygląda teraz jak modna "vintage girl". To idealny pomysł na cięcie na lato. 

Bella Hadid ma nową fryzurę. Modelka zdecydowała się na twarzowe uczesanie, które uwielbiają Francuzki i fanki stylu vintage

Nic tak nie odświeża wyglądu, jak zmiana fryzury. A, że właśnie zaczyna się lato, wiele z nas decyduje się na lekką metamorfozę. Podobnie mają celebrytki. Bella Hadid postanowiła zaskoczyć swoich fanów i ufundowała sobie dziewczęcą grzywkę na ten sezon. Cięcie, znane jako "Birkin bangs", ma już sporo zwolenniczek, zarówno wśród stylowych Francuzek, jak i fanek stylu retro. 

Ta wydawałoby się mała zmiana, tak naprawdę robi ogromną różnicę. Jak już wspomnieliśmy, cięcie w tym stylu jest jak botoks, tylko bez wizyty w gabinecie lekarza lub kosmetologa. Na dodatek, podkreśla styl, jeśli w naszej szafie znajdują się głównie looki inspirowane poprzednimi dekadami. Jak sama nazwa wskazuje, główną inspiracją do tej fryzury jest ikona stylu, Jane Birkin. Najbardziej stylowa Brytyjka we Francji jest dowodem na to, że trendy cały czas wracają. I nie mówimy tylko o wiklinowych koszykach czy ażurowych topach czy sukienkach. Znakiem rozpoznawczym aktorki była również grzywka. Jej fryzura była zawsze prosta, niewymagająca czasu czy talentu w jej układaniu. Włosy układają się naturalnie, choć nie zawsze idealnie. Liczy się efekt niewymuszonej elegancji i naturalności. Bez problemu możemy ją przeczesywać palcami i zestawiać ją z eleganckim garniturem czy dżinsami.

Jane Birkin, 1971 rok.

Tę fryzurę dobrze znają też najbardziej stylowe mieszkanki Francji. Influencerki takie jak Jenne Damas, Mara Lafontan, Louise Follain czy Charlbi Dean od dawna lansują podobne cięcie. 

Dobre kosmetyki do włosów