Będzie kontynuacja "Lśnienia" Stanleya Kubricka. Film ma być ekranizacją powieści Stephena Kinga wydanej w Polsce pod tytułem "Doktor Sen". W rolę główną wcieli się Ewan McGregor, który zagra dorosłego Danny’ego Torrance’a,  dziecięcego bohatera filmu "Lśnienie". Podobno obsadzenie Ewana McGregora zaakceptował sam Stephen King.

O czym jest "Doctor Sleep"? Książka opowiada o losach Danny'ego Torrance'a, syna szalonego Jacka Torrance'a. Dorosły już mężczyzna nie umie poradzić sobie z traumą, jaką wywołały w nim makabryczne wydarzenia w hotelu Overlook. Wkrótce odkrywa, że swoje paranormalne zdolności może wykorzystać do niesienia pomocy. Bohater poznaje 12-latkę, którą będzie musiał obronić. Dziewczynce (podobnie jak Danny) obdarzonej paranormalnymi zdolnościami grozi śmiertelne niebezpieczeństwo.

"Lśnienie" to kultowy film Stanleya Kubricka z 1980 roku na podstawie powieści Stephena Kinga. Jack Torrance pracuje jako dozorca hotelu Panorama w górach stanu Kolorado. Pensjonat jest zamknięty na zimę, więc Jack wraz z rodziną są jedynymi mieszkańcami budynku. Kiedy burze śnieżne blokują Torrance'ów w hotelu, Danny, syn Jacka, który ma nadprzyrodzone zdolności odkrywa, że pensjonat jest nawiedzony i duchy powoli doprowadzają jego ojca do obłędu.W rolach głównych: Jack Nicholson, Shelley Duvall, Danny Lloyd, Scatman Crothers, Philip Stone.