Kariera Bartosza Bieleni nabiera prędkości. Aktor otrzymał wczoraj statuetkę European Shooting Stars 2020. To nagroda, która ma na celu promowanie młodych i utalentowanych aktorów z Europy. Jej historia sięga 20 lat, a statuetki w ramach tego programu trafiły do rąk m.in. Daniela Craiga, Rachel Weisz, Elio Germano i Andrew Scotta. Oprócz Bartosza Bieleni European Shooting Stars 2020 otrzymało dziewięciu aktorów i aktorek z różnych krajów europejskich. 

To tytuł, który stanowi bazę do tego, żeby starać się o nowe możliwości – powiedział w rozmowie z PAP, Bartosz Bielenia.

W uzasadnieniu wyboru jury 70. Berlinale nazwało Bartosza Bielenię, który wcielił się w postać Daniela w "Bożym Ciele" "diabłem i aniołem" w jednym. Uznano, że jego rola w filmie Jana Komasy jest hipnotyzująca, a aktor na swoich ramionach dźwiga cały film. Na koniec komisja stwierdziła, że talentu polskiego aktora nie da się opisać i podsumowała go słowami "nazwijmy to magią".

Przypomnijmy, że gwiazda filmu "Boże ciało" stara się o rolę w serialu Netflix na podstawie komiksu "Sandman". Do sieci trafiło nagranie z przesłuchania Bartosza Bieleni, który wziął udział w castingu do roli postaci zwanej Corynthian, który ma rzędy ostrych zębów zamiast oczu.

Źródło: PAP