„Babylon” - wszystko, co wiemy o filmie, w którym zagrają Margot Robbie i Brad Pitt

Inspirowany ekstrawaganckimi i wystawnymi przyjęciami z lat. 20 „Babylon” ma powstać z wielkim rozmachem i zachwycać wspaniałymi kostiumami, makijażem i fryzurami w stylu flapper-girl. Nie tylko otoczka filmu ma nas powalić na kolana, lecz także charyzmatyczne postacie. Jedną z nich jest niemożliwie pewna siebie Clara Bow, w którą wcieliła się Margot Robbie. Drugą pierwszoplanowa postacią jest John Gilbert, gwiazda kina niemego (w tej roli Brad Pitt). Tę dwójkę mieliśmy już okazję obejrzeć w filmie „Pewnego razy w Hollywood..." Quentina Tarantino. Jeżeli w „Babylonie” dadzą podobny występ aktorski, możemy być pewni, że czeka nas wyśmienite kino! Oprócz nich w obsadzie znaleźli się także m.in. Tobey Maguire („Spider-Man”), Olivia Wilde („Don't Worry Darling”) i Samara Weaving („Opiekunka”). Za reżyserię odpowiedzialny jest Damien Chazelle, twórca wielkiego hitu „La la land”, czy nagradzanego „Whiplash”. „Babylon” będzie pierwszym filmem reżysera od 2018 roku, kiedy do kin trafił „Ostatni człowiek”.

Margot Robbie dostanie Oscara?

Choć do ogłoszenia nominacji do Oscarów jest jeszcze sporo czasu, plotka głosi, że Margot Robbie ma ogromne szanse na statuetkę w kategorii najlepszej aktorki. Nowiną tą podzielił się ze światem portal DeuxMoi, który udostępnili na swoim InstaStory zdjęcie, zdradzające plotkę.

„Widziałem testowy pokaz filmu w marcu (..) Film jest oszałamiający, nominacje do Oscara i wygraną ma na pewno”

 

 

Po takiej reklamie pozostaje nam już tylko czekać na premierę. A ta zapowiedziana jest na 6 stycznia 2023 (w Wielkiej Brytanii). Czekamy na zwiastun i kolejne daty premier, również w Polsce.