W ten weekend (21 października 2017) w Poznaniu odbędzie się Open University 11.edycji Art & Fashion by Grażyna Kulczyk. AFF to najbardziej innowacyjne w Polsce wydarzenie ze świata mody i sztuki o międzynarodowym zasięgu. Art & Fashion Forum, które od 11 lat organizuje Stary Browar w Poznaniu, powstało z inspiracji Grażyny Kulczyk - jest miejscem spotkań najbardziej kreatywnych umysłów ze świata mody, sztuki i nowych technologii. Tegorocznej edycji wydarzenia przyświeca hasło „AI – Cyber Creative”, a program jest wyjątkowo bogaty. Oprócz warsztatów New School, otwartych spotkań z ekspertami, wystawy oraz targów New Market by TUTU elementem 11. edycji AFF jest wystawa „Björk Digital”, której kulminacją będzie spotkanie z Awatarem Björk na żywo! UWAGA! Nastąpiła zmiana w hormonogramie: łączenie się z awatarem nastąpi o godzinie 13:00, a nie 16:00 jak pierwotnie ustalono. 

W tym roku w Starym Browarze zagości... Björk!

„Art & Fashion Forum by Grażyna Kulczyk przełamuje bariery, staramy się zawsze być o krok dalej i pokazywać to, co nieoczywiste” – mówi Joanna Tupalska ze Starego Browaru, główna organizatorka AFF.

Dzięki najnowszej technologii, uczestnicy Open University – cyklu wykładów i paneli z ekspertami, będą mogli spotkać Björk zamkniętą w awatarowej cyberprzestrzeni. Artystka zostanie podłączona do czujników tak, aby awatar w pełni oddawał jej każdy, nawet najmniejszy ruch. Awatar Performance to dzieło sztuki, stworzone przez islandzką artystkę, pokazywane po raz pierwszy w Londynie. To ogromne, unikalne przedsięwzięcie, które Björk wykonuje niezwykle rzadko. Rozmowę z wizualną reprezentacją artystki poprowadzi podczas tegorocznego AFF Piotr Metz. W trakcie spotkania publiczność będzie miała możliwość uczestniczenia w dyskusji.

Osoby, które odwiedzą Stary Browar w dniu 21 października będą też mogły wziąć udział w otwartych wykładach i panelach czy trafić na Targi New Market organizowane z poznańskim concept store’m TUTU Polscy Projektanci, podczas których będzie można zrobić zakupy u blisko 20 wystawców. Open University i New Market, podobnie jak w latach poprzednich, będą otwarte dla publiczności.

Przeczytajcie o wystawie Björk podczas 11. edycji Art & Fashion by Grażyna Kulczyk >> 

Śledźcie nasz Instagram! Będziemy uczestniczyć w Open University i specjalnie dla Was pokażemy na Instastories awatar Björk.