Początek stycznia oznacza finał WOŚP. Już po raz 27. Jurek Owsiak zbiera pieniądze na polskie szpitale i ośrodki medyczne - to jedna z największych akcji charytatywnych w naszym kraju, która co roku zbiera rekordową sumę. Jak będzie w tym roku? Pieniądze zebrane w tegoroczne zbiórce zostaną przeznaczone na "zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. (...) W Polsce funkcjonuje dziś blisko 50 takich szpitali. Swoim zasięgiem obejmują one teren całego kraju". Jak możemy przeczytać na stronie fundacji,  organizacja "skupi się przede wszystkim na zakładach diagnostyki specjalistycznej – zwłaszcza obrazowej, radiologicznej oraz laboratoryjnej. (...) Do szpitali trafić mają tak zaawansowane urządzenia jak chociażby: rezonanse magnetyczne, tomografy komputerowe, aparaty do diagnostyki RTG (w tym aparaty mobilne), wysokiej klasy ultrasonografy, echokardiografy czy sprzęt endoskopowy z torem wizyjnym dla gastroenterologii".

Aukcje WOŚP 2019. Co można wylicytować?

Dlatego oprócz tradycyjnej zbiórki datków na ulicach największych polskich miast, organizowane są również specjalne aukcje. Gwiazdy, sportowcy i politycy przekazują na WOŚP swoje pamiątki czy propozycję spotkania. Rokrocznie można znaleźć oferty na: koszulki i piłki z autografami polskich sportowców, współprowadzenie audycji radiowej, ugotowanie kolacji przez znanego kucharza, zdjęcia i obrazy, książki z dedykacją, suknie i biżuterię gwiazd, a także na zaproszenia na spektakl czy premiery filmowe. 

Na razie największą popularnością cieszy się zakup starego Rolls-Royce'a z 1975 roku, domek letniskowy, gitara PolandRockowa z obrazami Rafała Olbińskiego, spotkanie z Robertem Lewandowskim oraz spacer z prof. Leszkiem Balcerowiczem po Warszawie. Można również wylicytować suknię ślubną Kasi Tusk, przemówienie na weselu przez Szymona Majewskiego, dzień z Andrzejem Bargielem, treningi z Ewą Chodakowską, Joanną Jędrzejczyk, lub Anną Lewandowską, a także... kiosk Dawida Podsiadły.