W sobotę, 29 października, w ramach Open University organizatorzy przygotowali dla uczestników imprezy oraz publiczności trzy panele dyskusyjne – jeden podsumowujący 10 lat z Art&Fashion Forum, drugi poświęcony modzie a trzeci sztuce. Wszystkie wykłady Open University odbędą się na „Szachownicy” Starego Browaru (wstęp wolny).

Godz. 12.00-13.30: panel „Po co nam Art&Fashion Forum by Grażyna Kulczyk?”
Zaproszeni goście wśród nich m.in.: Carol Morgan z St Martins College, Basia Metelska – była kuratorka AFF, Ania Orska – projektantka biżuterii, mentorka zajęć z Fashion Jewellery, Joanna Bojańczyk – przedstawicielka mediów, Marta Kowalska – redaktor prowadząca ELLE.pl oraz Kropki Kreski – absolwent warsztatów New School rozmawiać będą o wydarzeniu jakim jest Art&Fashion Forum na tle Polski i świata. Dyskusję moderować będzie Piotr Zachara.

Godz. 16.00-17.30: panel FASHION

Tematem dyskusji będzie moda rozumiana nie jako zwykła odzież, ale obiekt wizualnej prezentacji. Poruszone zostanie zagadnienie relacji łączącej modę z muzeami, galeriami sztuki i imprezami artystycznymi w kontekście dramaturgii pokazu na wybiegu i dynamicznej interakcji pomiędzy modą a sztuką – mówi Lou Stoppard, moderatorka dyskusji.

Gośćmi panelu będą: Stephen Jones, Philippe Garner, Oriole Cullen, Joseph Bennett.

Godz. 17.30-19.00: panel ART
Panel o sztuce poświęcony będzie rozważaniom na temat martwej natury. Jak radzą z nią sobie współcześni twórcy? Jak związek ma martwa natura i tzw. motyw marności (vanitas)?

Zapis dyskusji prowadzony przez SHOWStudio zostanie udostępniony za pośrednictwem SHOWstudio.com, zyskując tym samym po raz pierwszy w historii AFF międzynarodowy zasięg on-line.

Godz. 20.30 – 22.00: Ceremonia Zamknięcia 10. edycji AFF
Tak jak zawsze Art&Fashion Forum zakończy się uroczystą galą, w tym roku poprowadzi ją Szymon Majewski. Poznamy na niej najlepszych uczestników warsztatów i dowiemy się kto dostanie szansę wyjazdu na kurs do słynnego Central St. Martins College of Art & Design w Londynie. Gośćmi specjalnymi Ceremonii Finałowej będzie Nick Knight oraz uczestnicy paneli SHOWStudio. Uroczystość uświetni występ polskiego zespołu muzyki alternatywnej – Bokka.