17 lipca obchodzimy World Emoji Day! Z tej okazji (a może całkiem przypadkowo?) Apple pokazał nowe emoji! Użytkownicy iPhone'ów, czy iPadów już niedługo będą mogli skorzystać z 70 nowych ikonek. Co nowego pojawi się na naszej klawiaturze? W udostępnionych grafikach pojawiło się m.in. mango, cup cake, sałata rzymska, ciasteczka księżycowe, paw, kangur, papuga, homar, kolejne buźki, czy kolejne emotki przedstawiające ludzi (ciemnoskóra kobieta z lokami lub białymi włosami, rudowłosa kobieta, czy mężczyzna z wygoloną czupryną), a także superbohaterów. Kiedy trafią na nasze smartfony? Dokładna data nie jest jeszcze znana, ale Apple ujawnił, że nastąpi to podczas jesiennej aktualizacji na iOS 12.

A skoro jesteśmy przy Światowym Dniu Emoji, Google podał, których ikonek używamy najczęściej. Jesteście ciekawi? Jak możemy przeczytać w informacji prasowej: " GBoard, czyli klawiatura Google dostępna w wersji na Androida i iOS, obsługuje dziś ponad 400 języków i dialektów (a ciągle przybywają kolejne). Ale GBoard to nie tylko litery – oferuje Wam też bogaty zasób emoji." To właśnie dzięki emotkom wyrażamy nasze emocje - śmiech, płacz, zaciekawienie, szok, czy miłość. Poznajcie najpopularniejsze emoji na świecie:

Jeśli jednak spojrzymy na dane z różnych krajów, to ranking sporo różni się od ogólnej klasyfikacji. Włosi oraz Rosjanie przesyłają sobie buziaki, Francuzi serca, a Anglicy i Polacy... całusy! Używacie ich?