Historia Aperola rozpoczęła się w 1919 roku we Włoszech. Dwaj bracia - Luigi i Silvio Barbieri po siedmiu latach pracy nad trunkami (w 1912 roku przejęli firmę z likierami po ojcu - Giuseppe) stworzyli wyjątkową recepturę. Aperol szybko zyskał uznanie i popularność w słonecznej Italii. W latach 50. powstał najsłynniejszy koktajl z Aperolem - Aperol Spritz (czyli połączenie Aperolu, Prosseco, wody gazowanej i cząstki pomarańczy). To właśnie on sprawił, że moda na picie tego aperitifu obiegła cały świat.  

Czytaj też: Aperol Spritz: przepis na najmodniejszy koktajl >>>>

W tym roku Aperol obchodzi 100. urodziny. Ta wyjątkowa okazja wymagała oczywiście specjalnej oprawy. Aperol zaprosił do świętowania influencerów i dziennikarzy z różnych krajów, by wspólnie wznieśli toast i nie tylko...

Do Włoch polecieliśmy z grupą ambasadorów Aperolu z Polski - Marietą Żukowską, Aleksandrą Domańską i Piotrem Grabarczykiem znanym jako Grabari. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Aleksandra Domańska (@aleksandra.domanska) Cze 27, 2019 o 11:34 PDT

W Wenecji marka Aperol zorganizowała nam Bacaro Experience, imprezy w plenerze i koncert z najważniejszymi gwiazdami włoskiej muzyki. Zwiedzaliśmy najlepsze lokale na gastronomicznej mapie miasta. Koniecznie zajrzyjcie do Ostaria dai Zemei. To miejsce, które słynie między innymi z minikanapek z dżemem chilli i Gorgonzolą, idealnie komponujących się z drinkiem Aperol Spritz. Na ścianach Ostaria dai Zemei znajdziecie zdjęcia (a w zasadzie setki zdjęć) bliźniaków, którzy przez lata odwiedzali tę restaurację (fotografie naprawdę robią wrażenie!).

Kanapki i Aperol Spritz w Ostaria dai Zemei / fot. Agata Wojtczak

Polecamy wam też wycieczkę łódką na małą wysepkę niedaleko Wenecji, na której mieści się Belmont Hotel Cipriani. Właśnie w tym hotelu odbyła się jedna z wieczornych imprez Aperola, na których mieliśmy okazję się bawić.

Impreza Aperol / fot. mat. prasowe

Najbardziej huczny był koncert na Placu św. Marka - event zgodny z hasłem Aperola #happytogether zgromadził tysiące osób. Wszyscy bawili się do muzyki najsłynniejszych włoskich zespołów i artystów. Na scenie Aperola zagrali m.in.: Max Gazzè, Francesca Michielin, Alessandro Cattelan i Damiano David.

Event Aperol #Happytogether / fot. mat. prasowe

Podczas naszego wyjazdu odwiedziliśmy też Padwę. Padwa słynie nie tylko z Uniwersytetu Padewskego (który ukończyła pierwsza kobieta w historii). To właśnie w tym mieście (oddalonym od Wenecji o około 40 km) powstał Aperol. Przez całe lato na głównym placu miasta znajdziecie trzy ławki, które artyści z Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych i Włoch ozdobili grafikami inspirowanymi Aperolem. Jeśli będziecie w Padwie, nie zapomnijcie ich obejrzeć, a później wybrać się na Aperol Spritz do słynnej i stylowej Caffè Pedrocchi (znajdziecie ją na Piazza Cappellato Pedrocchi).

Ławki Aperol w Padwie / fot. mat. prasowe

Zdjęć i filmów z włoskiego świętowania 100. urodzin Aperola szukajcie w mediach społecznościowych pod hashtagami #happytogether i #aperol100.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez ELLE Poland (@ellepolska) Cze 29, 2019 o 9:52 PDT