Chociaż dom mody Versace od wielu lat bazuje na estetyce z czasów Gianniego, Donatella lubi eksperymenty w ramach pobocznej, bardziej sportowej linii Versus. Dla wielu jest ona znacznie bardziej interesująca niż główna marka domu mody - gościnnie z Donatellą pracuje sama śmietanka europejskiej mody. Zakurzone Versus odświeżył wielki brytyjski talent Christopher Kane w 2009 r. Po trzech latach opuścił markę, a Donatella zmieniła formułę. Zamiast zatrudniać nowego projektanta, zrezygnowała z kolekcji sezonowych i postawiła na współpracę z różnymi twórcami, głównie młodego pokolenia. Za kolekcję kapsułkową na 2013 r. odpowiedzialny był inny gwiazdor London Fashion Week - J. W. Anderson. W nowym roku współpracę z marką rozpocznie Anthony Vaccarello, Belg związany zawodowo z Paryżem.

Anthony Vaccarello wypłynął na szerokie wody dzięki nagrodzie ANDAM (Association Nationale pour le Développement des Arts de la Mode) otrzymanej w 2012 r. oraz... wsparciu Anji Rubik. Polska gwiazda modelingu wprowadziła sukienki Vaccarello na salony, udowadniając że odważne wycięcia sukni mogą wyglądać zmysłowo, ale nie wulgarnie. Szybko zaczęły ją naśladować inne gwiazdy.

Ubrania Anthony'ego mają wszystko, co kocham: są zmysłowe, dynamiczne, odważne. Jest naturalnym talentem, ma śmiałość przesuwać modę, w kierunku, który mu pasuje i który jest ważny dla współczesnych kobiet. Nie mogę się doczekać współpracy z nim, zobaczenia Versus Versace jego oczami - mówi Donatella Versace.

Zapowiada się intrygująca kolekcja!