Polska supermodelka zagra jedną z głównych ról w nowym filmie Borysa Lankosza. Produkcja będzie ekranizacją nagrodzonej w 2013 roku nagrodą Nike prozy Joanny Bator "Ciemno, prawie noc". Bohaterką książki jest reporterka Alicja Tabor, która wraca do Wałbrzycha, miasta swojego dzieciństwa. Zatrzymuje się w pustym poniemieckim domu. Dowiaduje się, że od kilku miesięcy w Wałbrzychu znikają dzieci, a mieszkańcy zachowują się dziwnie...

Film ma posiadać elementy dramatu psychologicznego i skupiać się na uniwersalnym zagadnieniu zła i dobra. "Ciemno, prawie noc" klimatem będzie nawiązywał do mrocznego kina Davida Lyncha i społecznej obserwacji w stylu Kena Loacha. Obok Anji Rubik w produkcji zobaczymy Magdalenę Cielecką, Marcina Dorocińskiego, Dawida Ogrodnika i Aleksandrę Konieczną.

To z jednej strony mystery thriller, a jednocześnie współczesna baśń, w której zwyczajne prawa logiki nie działają, chociaż rzeczywistość jest realna. To specyficzny projekt łączący tematy genezy przemocy, dziedziczenia zła, pamięci, biedy czy dojrzewania do macierzyństwa. Jednak to przede wszystkim opowieść o walce dobra ze złem w symbolice wyniesionej z prozy Joanny Bator. - mówi producent filmu, Leszek Bodzak.

Źródło: Wirtualne Media