Od wielu lat na liście najlepiej zarabiających modelek Forbes można znaleźć piękności, które pracowały lub nadal pracują dla amerykańskiej marki Victoria’s Secret. W ubiegłorocznym zestawieniu na dziesięć miejsc aż sześć zajmowały Aniołki VS a gwiazdkowy pokaz bielizny z ich udziałem obejrzało 9 milionów widzów! Liczby mówią same za siebie.

One nie muszą brać udziału w Tygodniach Mody, ani mieć sesji w Vogue. Mówiąc o nich nie używa się ich inicjałów, zawsze przedstawiane są pełnym imieniem i nazwiskiem, dzięki czemu stały się swoistymi celebrytkami modelingu. Ta elitarna grupa modelek zarabia miliony, dlatego nikogo nie dziwi chęć dołączenia do ich grona. W jednym z ostatnich wywiadów Georgia May Jagger wyjawiła, że marzy o byciu modelką Victoria’s Secret. Jest to krok milowy w karierze. Carole White, założycielka londyńskiego Premier Model Management uważa, że Miranda Kerr stała się sławna właśnie dzięki Victoria’s Secret i dodaje, że podpisanie kontraktu z VS jest "modelingowym medalem". Podobne zdanie ma Richard Habberley z DNA Model Management.

"Bycie Aniołkiem znacznie zwiększa potencjał zarobkowy modelek ze względu na ich widoczność na całym świecie. To całkowicie zmienia kariery dziewcząt."- powiedział Habberley .

Aniołki VS są piękne, ale nie wzbudzają kobiecej agresji, a raczej podziw. Jak to osiągnięto? Zdaniem Richarda Habberley’a sukces tkwi w strategii. Modelki Victoria’s Secret nie pojawiają się w magazynach dla mężczyzn, przez co potencjalne klientki nie traktują ich jako zagrożenie. W dodatku dziewczyny wzbudzają sympatię - zawsze uśmiechnięte, pozytywnie nastawione i pięknie wyglądające. Są wysportowane i wyglądają zdrowo w przeciwieństwie do wielu modelek przesadnie dbających o szczupłą sylwetkę. Mimo rozwoju kariery decydują się na macierzyństwo i dzielą się swoimi receptami na szybki powrót do sylwetki sprzed ciąży. To wzbudza zaufanie i przekłada się na rynkowy sukces.

Liczy się bowiem nie tylko wygląd, ale i osobowość. Modelka Victoria’s Secret nie są wyłącznie pięknymi ciałami i twarzami. Dziewczyny biorą czynny udział w promocji marki - udzielają wywiadów, uczestniczą w eventach i występują w filmikach. Doskonałym przykładem uroku i ogromnego dystansu do siebie jest świąteczne wideo z Aniołkami śpiewającymi Jingle Bells.

"Są bardzo widoczne. Victoria’s Secret jest bardzo aktywna w medialnych szkoleniach dla dziewczyn, i widziałem dziewczyny przekształcone przez ten proces. Istnieje teraz moda na dziewczyny z charakterem i osobowością. W ciągu ostatnich trzech, czterech lat, klienci zapragnęli mieć dziewczyny VS w swoich kampaniach. Dziesięć lat temu, było postrzegane jako „to takie amerykańskie”, ale teraz na arenie międzynarodowej, to jest bardzo potężne kampania."

Od kilku sezonów można zobaczyć je również w pokazach najważniejszych domów mody i projektantów m.in. Prady, Deacona, Wanga, Jacobsa, Bally, Balenciagi, Miu Miu czy Donny Karan, choć dla Aniołków Victoria’s Secret była to kropla w morzu możliwości.

Na szczycie od wielu lat jest Gisele Bundchen, która pomimo że w 2006 roku rozstała się z amerykańskim gigantem bieliźnianym Victoria’s Secret, zyskała status królowej modelingu. W maju 2012 Forbes podsumował, że Brazylijka zarobiła 45 milionów dolarów.

Ranking najlepiej zarabiających modelek 2012 według Forbesa:

  1. Gisele Bundchen – 45 milionów dolarów (w 2011 bez zmian)
  2. Kate Moss – 9,2 miliona dolarów (3 miejsce)
  3. Natalia Vodianova – 8,6 milionów (9)
  4. Adriana Lima – 7,3 milionów (bez zmian)
  5. Doutzen Kroes – 6,9 milionów (poza rankingiem)
  6. Alessandra Ambrosio – 6,6 (5)
  7. Miranda Kerr – 4 miliony (poza rankingiem)
  8. Lara Stone – 3,8 milionów (6)
  9. Carolyn Murphy – 3,5 (8)
  10. Candice Swanepoel (bez zmian)

Na koniec warto przypomieć, że do grona Aniołków Victoria's Secret należały m.in. Heidi Klum i Tyra Banks, które zrobiły zawrotne kariery w telewizji.