Ich związkiem "żył" cały świat. Od początku, gdy sugerowano romans na planie filmu "Pan i pani Smith", przez oficjalne ujawnienie się jako para po ślub - każdy ich wspólny krok był szeroko komentowany. Niestety, we wrześniu 2016 roku aktorka złożyła pozew rozwodowy. Oficjalnie gwiazda "Oszukanej", "Czarownicy" i "Salt" powoływała się na "różnice nie do pogodzenia". W dokumentach podano datę separacji: 15 września 2016 roku. Dlaczego do tego doszło? Jolie po latach w końcu przyznała się, dlaczego zdecydowała się to zrobić. 

Angelina Jolie ujawniła dlaczego rozstała się z Bradem Pittem. "Zrobiłam to dla dobra mojej rodziny"

Gwiazda już w 2017 roku ujawniła kulisy swojego związku z Bradem Pittem. W rozmowie z magazynem Vanity Fair Angelina Jolie nie wchodziła w szczegóły. Wówczas powiedziała, że "zaczęło być trudno" pomiędzy nimi już latem 2016 roku. To jak przeżywała kryzys i koniec małżeństwa ukrywała, nawet przed dziećmi - "uważam, że to bardzo ważne, żeby płakać samej pod prysznicem, a nie na ich oczach. One muszą czuć, że wszystko będzie dobrze, nawet jeśli ty sam nie jesteś o tym przekonany".

Trzy lata później Angelina Jolie udzieliła wywiadu amerykańskiej redakcji Vogue. Po latach Amerykanka ujawniła nieco więcej w tym temacie.

"Zdecydowałam się na separację dla dobra mojej rodziny. To była właściwa decyzja. Nadal skupiam się na uzdrawianiu. Niektórzy skorzystali z mojej ciszy, a dzieci widzą w mediach kłamstwa na swój temat. Przypominam im, że przecież znają prawdę i własne umysły. W rzeczywistości to sześcioro bardzo odważnych i bardzo silnych młodych ludzi" - przyznała Angelina.

Angelina Jolie i Brad Pitt byli parą przez 12 lat, małżeństwem od dwóch. Poznali się na planie produkcji "Pan i Pani Smith". Mają szóstkę dzieci, w tym trójkę adoptowanych. Było to trzecie małżeństwo dla Jolie i drugie Pitta. W czasie ich związku, w 2013 roku Angelina przeszła podwójną mastektomię z powodu wykrycia nowotworu piersi (przeczytasz o tym tutaj >>), a potem przeszła kolejną poważną operację - usunęła jajniki i jajowody (sprawdź >>). Oboje zagrali też wspólnie w filmie "Nad morzem" (Jolie go również wyreżyserowała i napisała scenariusz).