Angelina Jolie i Brad Pitt dotąd nie prali swoich brudów publicznie... Do czasu. Zaledwie dwa dni temu aktorka złożyła w sądzie oświadczenie, w którym oskarżyła Brada Pitta o ignorancję i unikanie płacenia alimentów. Podobno gwiazdor przez ostatnie półtora roku nie dał ani centa na żadne z sześciorga dzieci, które wychowywali razem. To idealny temat dla magazynów i serwisów plotkarskich, które szybko stanęły w obronie Brada twierdząc, że aktor nie tylko wpłacił alimenty, ale nawet przekazał dużo większą kwotę, niż ustalono w procesie rozwodowym. Czy zatem oskarżenia 43-letniej Jolie to oszczerstwa? Podobno Pitt ma już dość tych gierek i zależy mu już tylko na domknięciu rozwodu oraz sprawą opieki nad dziećmi. "Tymczasem zmartwieniem Brada nie są pieniądze a dobro dzieci i będzie szczęśliwy z kontaktu z nimi i możliwości regularnego płacenia alimentów. Aktor wierzy, że sędzia dostrzeże niekończące się zmiany w roszczeniach Angeliny i że będą mogli wreszcie dojść do porozumienia na uczciwych zasadach" - twierdzi informator amerykańskich tabloidów. 54-latek złożył również w sądzie dokumenty potwierdzające płacenie alimentów. Angelina Jolie postanowiła wydać w tej prawie oficjalny komunikat. Jej prawniczka wysłała go do magazynów People i Us Weekly.

Angelina Jolie odpowiada na zarzuty Brada Pitta w sprawie alimentów! Aktorka wydała specjalne oświadczenie.

Na stronach tygodników People i Us Weekly możemy przeczytać: "Wczorajsze sądowe oświadczenie Angeliny było pod każdym względem zgodne z prawem i zgodne z faktami. To, co dziś zostało złożone przez Brada, jest rażącą próbą zaciemnienia prawdy i odwrócenia uwagi od faktu, że nie spełnił on w pełni swoich prawnych zobowiązań do wspierania dzieci", powiedziała Samantha Bley DeJean z kancelarii Bley i Bley. Dalej jest: "Po incydencie z września 2016 r. Angelina i dzieci musiały się wyprowadzić z domu rodzinnego, który Brad postanowił zatrzymać, łącznie z całą zawartością. Brad został poproszony o pomoc w uiszczeniu kosztów dotyczących nowego domu dla Angeliny i dzieci, ale zamiast tego pożyczył Angelinie pieniądze, za co nalicza jej odsetki w ramach planu płatności. Angelina oczywiście spłaci tę pożyczkę".

"Angelina prosi o uiszczenie 50% wydatków na dzieci. On nie. Przez ostatnie dwa lata Angelina musiała stawić czoła większości problemów bez jego udziału. Finansowe wsparcie dla dzieci nie jest obowiązkowe w Kalifornii. Zazwyczaj ojciec płaci za te wydatki dobrowolnie bez potrzeby żądania lub nakazu sądowego. Mamy nadzieję, że będzie można to rozwiązać bez dalszej zwłoki lub pozerstwa".

To nie pierwszy raz kiedy Angelina Jolie omawia publicznie swoje problemy z Bradem Pittem. Adwokat aktora uważa, że to "próba manipulacji sprawą w mediach".

Angelina Jolie i Brad Pitt byli parą przez 12 lat, a małżeństwem dwa. Poznali się na planie produkcji "Pan i Pani Smith". Mają szóstkę dzieci, w tym trójkę adoptowanych. Było to trzecie małżeństwo dla Jolie i drugie Pitta.