"Królowa": nowa polska produkcja Netflix

Kilka miesięcy temu Netflix ogłosił rozpoczęcie prac nad najnowszym serialem polskiej produkcji. "Królowa" będzie czteroodcinkową opowieścią o odkupieniu, drugiej szansie i miłości pokonującej wszelkie różnice. Brzmi tajemniczo? Już przybliżamy o co chodzi!

Główną rolę w serialu zagra Andrzej Seweryn, który wcieli się w "podwójną" postać - Sylwestra oraz Lorettę. Jako Sylwester będzie emerytowanym krawcem, który wieczorem przeistacza się w swoje alter ego, czyli drag queen Lorettę. Bohater "Królowej" przed pięćdziesięcioma latami wyjechał z Polski, aby móc spełniać swoje marzenia i realizować się w Paryżu. I pomimo złożonej sobie obietnicy przed laty, postanawia powrócić do rodzinnego górniczego miasteczka, po tym jak otrzymuje list od wnuczki, w którym prosi go o ratunek dla chorej matki potrzebującej przeszczepu nerki. Powrót ten przybiera nieoczekiwany obrót, a sytuacja w której się znajduje zmusza go do zmierzenia się ze swoją przeszłością.

Reżyserią miniserialu zajmie się Łukasz Kośmicki, który stworzy go według scenariusza Arniego Asgeirssona oraz Kacpra Wysockiego.

"Królowa": obsada nowej polskiej produkcji dla Netflix

Na ekranie Andrzejowi Sewerynowi ("Ostatnia rodzina", "Rojst")  będą towarzyszyć Maria Peszek oraz Julia Chętnicka. Maria Peszek (Lista Schindlera, Nina) zagra Wiolettę, czyli córka Sylwestra, który nigdy nie poznała swojego ojca. Prowadzi zajęcia dla dzieci w jednym z górniczych miasteczek oraz samotnie wychowuje nastoletnią córkę. Pewnego dnia dostaje diagnozę o chorobie, która wymaga przeszczepu nerki. Julia Chętnicka (Zjednoczone stany miłości, Erotica 2022) wcieli się w Izabellę, czyli osiemnastoletnią szczerą do bólu córkę Wioletty.

Premiera serialu na platformie Netflix zaplanowana jest na 2022 rok.

Antoni Porowski zagra w serialu "Królowa"?

18 maja na instagramie Netflix pojawił się ciekawy post. Znany z "Queer Eye" (po pol. "Porady różowej brygady"), Antoni Porowski pojawił się w spocie promującą serial z Andrzejem Sewerynem. Warto wiedzieć, że ten słynny Kanadyjczyk ma polskie korzenie i mówi w języku swoich rodziców. Polski Netflix potwierdził, że przystojny kucharz będzie miał swoje cameo. 

ddddd