Wg pierwszych informacji jakie obiegły świat w związku z najnowszym projektem autorstwa Amy Schumer, oferta marki obejmować będzie topy, spodnie, spódnice, kombinezony i odzież wierzchnią. Wszystko zaprojektowano i uszyto zgodnie z filozofią marki, jasno wpisaną z resztą w jej nazwę - „Le Cloud”. Ubrania stworzono z materiałów „delikatnych jak chmurka”. Wykorzystano między innymi krepę, francuską frotę, satynę i scubę – bardzo plastyczny i wyjątkowo lekki materiał piankowy. Elementem wyróżniającym „Le Cloud” na rynku jest przede wszystkim szeroka rozmiarówka. Wszystkie elementy kolekcji dostępne będą w rozmiarach od XS do XXL. Za cel stawiając sobie przede wszystkim uświadomienie kobietom, że nie tylko mogą, ale wręcz powinny czuć się piękne bez względu na liczbę kilogramów wyświetlaną na wadzę, Amy Schumer postanowiła przeznaczyć część dochodów ze sprzedaży na wsparcie wyjątkowego celu charytatywnego. 30% zysków marki trafi na konto organizacji odpowiedzialnej za powstanie projektu Stylefund, który pomaga kobietom podnieść poczucie własnej wartości za sprawą codziennych stylizacji. Opowiadając o najnowszym przedsięwzięciu, aktorka podkreśla:

„Moją naturalną potrzebą jest bycie autentyczną i wspieranie kobiet w każdym wieku i rozmiarze tak, aby  czuły to samo. Nosząc nasze ubrania, każda klientka  Le Cloud będzie czuć się pewna siebie i silna. Chociaż do siebie mamy ogromny dystans, tworzenie kolekcji potraktowałyśmy bardzo serio.”

Aktorka znana z hollywoodzkich produkcji „Trainwreck”(„Wykolejona”) i „I Feel Pretty” („Jestem taka piękna!”) do współpracy przy tworzeniu swojej marki zaprosiła słynną stylistkę gwiazd Leesę Evans. Panie poznały się w 2015 roku na planie pierwszego ze wspomnianych filmów. Schumer twierdzi, że to właśnie Evans nauczyła ją jak dobierać ubrania w taki sposób, aby czuć się pięknie, modnie i komfortowo niezależnie od kilku zbędnych kilogramów. Efekty ich wspólnych działań będziemy mieli okazje zobaczyć już 13 grudnia za pośrednictwem internetowej platformy Saks Fith Avenue. My już nie możemy się doczekać!

Zobacz też: Amy Schumer jest w ciąży