Aleksandra Terpińska została doceniona w Cannes! Zaledwie dzień wcześniej informowaliśmy was o sukcesie Kuby Czekaja, który zdobył nagrodę ScripTeast im. Krzysztofa Kieślowskiego za "najlepszy scenariusz z Europy Środkowo-Wschodniej". Polka otrzymała aż dwa wyróżnienia za krótkometrażowy film fabularny "Najpiękniejsze fajerwerki ever". Nagrody Canal+ oraz Rail d`Or (po raz pierwszy zgarnął ją polska produkcja) zostały przyznane podczas 56 edycji Semaine de la Critique.

"Ważne, żeby film niósł za sobą jakieś przesłanie, żeby dotrzeć do ludzi z tym, co chcemy im przekazać. Myślę że ta nagroda pokazuje, że to się udało. Jestem bardzo szczęśliwa - mówiła tuż po otrzymaniu Nagrody Canal+ Aleksandra Terpińska. – Odbiór filmu przez canneńską publiczność był bardzo dobry i to mnie najbardziej cieszy, ponieważ staram się przede wszystkim robić filmy dla ludzi i zawsze interesuje mnie to, co mają na ich temat do powiedzenia", powiedziała Aleksandra Terpińska.

"Najpiękniejsze fajerwerki ever" to opowieść o jednym dniu z życia trójki młodych przyjaciół, którzy w obliczu konfliktu zbrojnego w ich kraju, muszą zmodyfikować swoje plany na przyszłość. Zagrali w nim: Justyna Wasilewska, Malwina Buss oraz Piotr Polak. 

Producentem filmu jest Studio Munka działające przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich. "Najpiękniejsze fajerwerki ever" powstały na podstawie scenariusza Aleksandry Terpińskiej, który wygrał konkurs scenariuszowy „Przypadek” organizowany przez Kino Polska, Krajową Izbę Producentów Audiowizualnych, Studio Munka-SFP i Studio Filmowe Tor z okazji „Roku Kieślowskiego”.