Jatczak jest historyczką mody, kuratorką wystaw i dziennikarką, która wykłada w Katedrze Mody Wydziału Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (prowadzi pracownię Historii i Teorii Mody od 2010 roku). Jej teksty można przeczytać między innymi w ELLE Polska - w kwietniowym numerze znajdziecie jej artykuł "Czy moda daje wolność?", w którym zastanawiała się, jak ubrania na przestrzeni historii i dziś wspierały walki wolnościowe. Teraz ekspertka wychodzi z inicjatywą, która pozwala wszystkim zainteresowanym zgłębić historię mody bez wychodzenia z domu: własnymi wykładami online.

Żeby wziąć udział w kursie, wystarczy wysłać prowadzącej maila z chęcią uczestnictwa na aleksandrajatczak@gmail.com i przedstawić się. Aleksandra Jatczak prześle w odpowiedzi niezbędne dostępy i link do spotkania na platformie Zoom. Jak podkreśla historyczka: "Wykłady odbywać się będą w czwartkowe wieczory o 21:00". Pierwszy z nich będzie dotyczył haute couture, czyli luksusowego krawiectwa, które zachwyca nieustannie już od XIX wieku. 

Najciekawsze kursy online, na które nigdy nie masz czasu>>

Więcej informacji o wykładach można znaleźć również na grupie na Facebooku "Historia i Rozwój Branży Mody wg Aleksandry Jatczak".