Alba1913 to marka, która z powodzeniem odpowiada na potrzeby skóry. Co prawda jest nieobecna w masowym kanale, jednak jej fenomen sprawia, że ma szansę osiągnąć wielki, globalny sukces. Kosmetyczny brand podbił już Hollywood, gdzie jest często wybierany przez gwiazdy oraz wszystkich, którzy chcą zyskać tzw. efekt "Hollywood Glow". Za to odpowiada mgiełka z antysmogowym filmem.

Historia marki sięga aż 1913 roku, kiedy Mieczysław Rychlicki, młody chemik po studiach w Berlinie zbudował podstawy firmy farmaceutycznej, którą w latach 30. XX wieku odkupuje od nieżyjącego już założyciela. Nadaje jej nazwę Alba. Pomimo wojny i komunistycznego wywłaszczenia udaje mu się ocalić receptury leków i kosmetyków. Dziś firmą zarządza wnuk Mieczysława - Łukasz Rychlicki. W marce zakochał się ojciec wszystkich concept store'ów z Los Angeles Ron Robinson. Wprowadził Albę1913 do swoich butików w Santa Monica i Beverly Hills, gdzie zakupy robią gwiazdy showbiznesu. Kosmetyki trafiły też do kultowej niszowej drogerii na Brooklynie, czy eleganckiej sieci kosmetycznej w Nashville. Mimo olbrzymiej konkurencji Alba1913 zaczyna być widoczna w Hollywood, jest już dostępna online w całych Stanach Zjednoczonych oraz trafiła do niszowej drogerii na Brooklynie, czy eleganckiej sieci kosmetycznej w Nashville. Brand docenili makijażyści, którzy promują go w social mediach, a na co dzień odpowiadają za pielęgnację takich gwiazd jak Hugh Jackman, czy Neil Patrick Harris. Tak, tych kosmetyków mogą z powodzeniem używać też mężczyźni! 

"Najpierw wydawało nam się, że mgiełka będzie stosowana głównie do odświeżenia i nawilżenia skóry oraz ochrony jej przed zanieczyszczeniami. Klienci zauważyli jednak, że nadaje specyficzną promienność cerze, coś co Amerykanie nazywają „Hollywood glow” i do tego utrwala make-up.  Wiemy, że na planie filmowym świetnie sprawdza się Tension Relief Spray, czyli odprężająca kompozycja olejków eterycznych bazująca na wiedzy mnichów i naszej rodziny. Wiele pozytywnych relacji w USA zebrała też Galenic Leave-On Mask. - Rozświetlającą maskę wzorowaliśmy na kremie mojego dziadka. Przed wojną poznańskie elegantki używały kremu „Mata Hari”, który miał również wyrównywać koloryt, stosowało się go na noc, zmywało rano. Teraz branża znalazła na to nazwę, właśnie maseczki „leave-on”, ale że receptura jest bardzo tradycyjna, wciąż podkreślamy to słowem „galenic” - Łukasz Rychlicki, CEO.

Amerykańska supermodelka Martha Hunt na kilka dni przed festiwalemBurnignman pokazała światu zawartość swojej kosmetyczki. Znalazła się w niej Metropolitan Skin Guard Mist- mgiełka od polskiej, rodzinnej firmy, której historia sięga stu lat wstecz. Kilka tygodni później polska top modelka Kamila Szczawińska na blogu napisała o „odkryciu roku”:

 

„Mgiełka Alba 1913 odpręża i koi skórę, a przy tym ma niesamowity zapach. Stosuję ją zarówno na oczyszczoną skórę, jak i na makijaż, gdyż doskonale go odświeża.” 

 

 

 

W ten weekend Alba1913 trafiła na słynną „Listę” nowojorskiego magazynu Surface, który rekomenduje globalne odkrycia i trendy z dziedziny designu, mody i architektury. Wcześniej polska marka zdobyła uznanie saudyjskiej księżniczki, która przyjechała na targi kosmetycznej we włoskiej Bolonii właśnie po to, by zaproponować współpracę rodzinnej firmie z Polski. Alba1913 przeszła też długie i wymagające procedury rejestracyjne w Japonii, gdzie klienci bardzo dobrze wiedzą, co oznaczają skomplikowane nazwy składników z tyłu opakowania.

 

Receptury bazują na składnikach naturalnych o farmaceutycznej jakości, uwodzą nietypowymi zapachami bogatych kompozycji olejków eterycznych i ekstraktów roślinnych. Sztuka kompozycji ma tutaj znaczenie równie wielkie jak jakość pojedynczej substancji. Nietypowe są dzięki temu również tekstury kosmetyków: masło do ciała zamienia się na skórze w pachnący olejek, stopy relaksuje specyfik o konsystencji aptecznej pomady, a lekki lotion do twarzy zapewnia jej optymalne nawilżenie i ochronę, z kolei odprężający olejek do twarzy natłuszcza skórę bez nadmiernego nabłyszczania. Jeśli jeszcze nie znacie tej marki, pomyślcie o niebanalnym prezencie dla swojej skóry w najbliższym czasie!