Czy filmowy romans może przerodzić się w coś więcej? Dla wielu gwiazdorskich par, to właśnie plan filmowy stał się okazją do randkowania. Wszyscy pamiętamy głośny romans Angeliny Jolie i Brada Pitta. Para zakochała się w sobie na planie filmu "Mr. & Mrs. Smith" w 2005 roku. Związek nie przetrwał jednak próby czasu i zakończył się jeszcze głośniejszym rozstaniem. Aktorzy udzielali wywiadów, w których opowiadali o intymnych szczegółach z życia prywatnego. Pitt przyznał się do nadużywania alkoholu i palenia marihuany, a Jolie do problemów ze zdrowiem wynikających ze stresu. 

Aktorzy, których romans zaczął się na planie

W świecie Hollywood są też miłosne historie, które kończą się happy endem. Wystarczy spojrzeć na Penelope Cruz i Javiera Bardema, którzy poznali się przy okazji współpracy nad filmem "Jambon, jambon", a zakochali w sobie na planie "Vicky, Cristina, Barcelona". Pobrali się w sekrecie w 2010 roku na wyspach Bahama. Ślubem zakończył się również związek Daniela Craiga i Rachel Weisz, którzy zbliżyli się do siebie na planie horroru "Dom Snów". Produkcja miała swoją premierę w 2011 roku. Od tego czasu są razem. Z kolei, znajomość nawiązana między Ryanem Goslingiem Evą Mendes podczas kręcenia "Drugiego oblicza", zakończyła się wspólnym potomstwem. Aktorzy są rodzicami dwóch córek: Esmeraldy Amandy oraz Amandy Lee. Co ciekawe, film nakręcił Derek Cianfrance, którzy skojarzył inną słynną parę. Alicia Vikander i Michael Fassbender poznali się w 2015 roku na planie jego filmu "Światło między oceanami". Reżyser ma talent do dobierania filmowych par.

Ryan Reynolds i Blake Lively - oni również poznali się na planie filmu. Bohaterowie "Green Lantern" zapieczętowali swój związek w 2012 roku i dziś są rodzicami Ines i James. Szczęśliwie zakończył się też związek Miley Cyrus i Liama Hemswortha, którzy poznali się w 2009 roku na planie produkcji „Ostatnia Piosenka”. Od tego czasu para przeżywała spektakularne wzloty i upadki. W 2013 roku, po oficjalnym zerwaniu zaręczyn, rozstali się nawet na ponad 2 lata, a później znów do siebie wrócili. W grudniu 2018 roku ostatecznie powiedzieli sobie sakramentalne „tak”.