Serum kwasowe Szarotka Alpejska to pierwszy taki kosmetyk w ofercie Mydlarni Cztery Szpaki - rodzinnej, rzemieślniczej manufaktury, znanej z prostych, funkcjonalnych produktów, opartych na naturalnych surowcach. Firma powstała z miłości do szeroko pojętego rękodzieła, dlatego wszystkie kosmetyki, które wychodzą spod ich ręki tworzone są metodami tradycyjnymi i rzemieślniczymi. 

Dziś, kiedy portfolio Czterech Szpaków liczy 70 produktów (sam rok 2021 przyniósł niemal 30 premier) ta koncepcja nadal pozostaje nadrzędna. Zgodnie z nią powstało także Serum kwasowe - Szarotka Alpejska. 

Serum to produkt dobroczynnymi składnikami wypełniony dosłownie po brzegi. Powstał na bazie hydrolatu różanego połączonego z kwasami:  
●    migdałowym (AHA 15%)  
●    laktobionowym (PHA 5%) 

Powyższe substancje wzięły odpowiedzialność za główne właściwości serum, tj. intensywne nawilżanie i łagodne złuszczanie. Produkt stosowany regularnie ujednolica koloryt skóry i pomaga zniwelować widoczność przebarwień czy drobnych blizn.  

Ekstrakt z tytułowej szarotki alpejskiej, w towarzystwie kosmetycznego geniusza jakim jest kwas hialuronowy sprawia, że kosmetyk działa również regenerująco, napinająco i przeciwstarzeniowo. Z kolei hydrolat z róży, oprócz tego, że nawilża i koi skórę, to dodatkowo nadaje serum delikatny, subtelny, ale przede wszystkim naturalny kwiatowy aromat. Dzięki niemu aplikacja jest nie tylko błyskawiczna, ale też niezwykle przyjemna. 

Co ważne - zarówno kwas migdałowy, jak i kwas laktobionowy nie są fotouczulające, a połączenie ich z łagodzącymi składnikami (takimi jak alantonina, pantenol czy sok z aloesu) pozwala na używanie serum przez cały rok, oczywiście przy odpowiednim zabezpieczeniu skóry kremem z SPF.  

Serum kwasowe Szarotka Alpejska to kolejny produkt, po hydrofilowym olejku myjącym Marchew i Pomarańcza, który zasila naturalną linię pielęgnacji twarzy Czterech Szpaków. Niedługo do serii dołączą dwa kremy nawilżające - Warzywny oraz Owocowy.

Cena: 79 PLN / 30 ml
www.4szpaki.pl