Modne torebki na jesień? Acne Studios i Mulberry 

Kilka dni temu oba domy mody pokazały na swoich Instagramach tajemnicze wideo, na którym mogliśmy zobaczyć między innymi zmiksowane drzewne logo Mulberry z charakterystycznym napisem Acne Studios. Film nie mówił wiele, poza tym, że można spodziewać się zaskakującej współpracy, a dwie marki kojarzące się z doskonałym designem postanowiły stworzyć "supergrupę" i połączyć talenty swoich projektantów. Mulberry dodało w opisie postu jedynie oszczędny komentarz: "5 listopada 2019: Odliczanie do naszej przyjacielskiej współpracy z Acne Studios". Teraz już wiadomo, że ze szwedzko-brytyjskiej przyjaźni powstała niesamowita linia toreb, która zrobiła prawdziwe zamieszanie w świecie mody. 

Modne torebki na jesień i zimę 2019 od polskich marek >>

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Acne Studios (@acnestudios) Lis 5, 2019 o 4:22 PST

Współpraca słynnych domów mody to efekt wieloletniej przyjaźni Thierry'ego Andretty z Mulberry i Jonny'ego Johanssona z Acne Studios. 

„To kolekcja o przyjaźni i naszej wolności, a także wolności naszych marek w tworzeniu tego, co naprawdę chcemy robić. To jak rozmowa między Acne Studios i Mulberry, która opiera się na wzajemnym szacunku i pragnieniu stworzenia świetnego produktu" napisał w oświadczeniu Johansson/ Andretta dodał z kolei, że ta współpraca "jest doskonałym przejawem ducha obu naszych marek. Prezentuje wspaniały szwedzki etos projektowy Acne Studios i celebruje zarówno brytyjskie dziedzictwo, jak i nowoczesność Mulberry".

Torebki właśnie dziś mają swoją premierę. Kolekcja łączy w sobie architektoniczność Acne z estetyką Mulberry, a wpływy obu marek są widoczne w każdym z siedemnastu powstałych modeli. Projektanci dopracowali je w najdrobniejszym szczególe - od doboru pasków i klamerek, do zamków i wytłoczeń skóry. Poza nowoczesną torebką ozdobioną trzema paskami, czyli modelem Messenger, wyróżnia się jeszcze jedna: występująca w kilku rozmiarach i z węzłem przypominającym origami, która bazuje na słynnym modelu Mulberry Bayswater oraz torebce Musubi Acne. Johansson i Andretta ochrzcili ją Musubi Bayswater i wycenili wersję micro za 950 dolarów. Zwraca na siebie uwagę szczególnie ta w kolorze rozmytego różu, a my prognozujemy, że będzie hitem tego sezonu i że ma dużą szansę stać się nową it bag

Instagramowe minimalistki: te profile śledzimy. Gdzie kupić rzeczy w ich stylu?>>

Kolekcję Acne Studios x Mulberry znajdziecie w wybranych sklepach marek na całym świecie oraz online. Widząc poruszenie na Instagramie obu marek radzimy się jednak spieszyć z zakupami i nie czekać na Black Friday. Aż takie współprace w końcu nie zdarzają się zbyt często.