"Moxie" (3.03.2021)

Nie tylko dla młodzieży!

Nieśmiała szesnastolatka ma dość toksycznej, seksistowskiej atmosfery panującej w liceum. Zainspirowana buntowniczą przeszłością matki publikuje anonimową gazetkę, która wywołuje w szkole rewolucję. Film na podstawie powieści Jennifer Mathieu w reżyserii Amy Poehler. W roli głównej Hadley Robinson, która wystąpiła już w takich produkcjach jak "Małe kobietki", "Utopia", czy "Może pora z tym skończyć".

 

"Morderstwo wśród mormonów" (3.03.2021)

Aż trudno uwierzyć, że ta historia naprawdę się wydarzyła. W 1985 roku w Salt Lake City, gdzie mieszka społeczność mormonów, dochodzi do zamachów bombowych. Dlaczego zginęły te dwie osoby? I co z tym wspólnego ma Kościół LDS? "Ataki okazały się też wielkim ciosem dla społeczności, ponieważ w pojeździe kolejnej ofiary znaleziono strzępy wielu wczesnych listów i dzienników mormońskich. Ciężko poszkodowany w eksplozji mężczyzna okazał się znanym kolekcjonerem rzadkich dokumentów będącym w posiadaniu legendarnego listu białej salamandry, którego treść rzekomo podważa podstawy, na których opiera się religia mormonów."

To pierwsza próba kompleksowej analizy najbardziej szokującej zbrodni w historii społeczności mormońskiej. Serial dokumentalny wyreżyserowali Jared Hess („Napoleon Wybuchowiec”) i Tyler Measom („Uczciwy oszust”).

 

"Nevenka: Przerwać ciszę" (5.03.2021)

Serial dokumentalny o przełomowym hiszpańskim procesie z 2001 r., w którym radna Nevenka Fernández oskarżyła burmistrza Ismaela Álvareza o molestowanie seksualne. Kobieta po 20 latach przerywa milczenie.

"Dom czy ślub" (10.03.2021)

Organizatorka ślubów i agentka nieruchomości konkurują o serca i budżety młodych par. Co okaże się bardziej kuszące — bajkowa ceremonia czy piękny dom? 

"Dopasowani" (12.03.2021)

Oparty na książce Johna Marrsa serial o tym, jak wyglądałby świat, gdyby idealnego partnera można było znaleźć na podstawie dopasowania DNA. Miłość i kłamstwa zacieśniają się w spirali, gdy badacz odkrywa naukowy sposób wyszukiwania idealnych partnerów i wprowadza swój produkt na rynek. 

 

"Operacja Varsity Blues: Rekrutacyjny skandal" (17.03.2021)

Złożony z rekonstrukcji dokument o człowieku, który umożliwiał dzieciom z bogatych i wpływowych rodzin dostawanie się tylnymi drzwiami na najlepsze amerykańskie uczelnie. 

 

"Sky Rojo" (19.03.2021)

"Sky Rojo" to długo wyczekiwany nowy serial duetu Álex Pina i Esther Martínez Lobato, twórców legendarnego "Domu z papieru".

"Sky Rojo to historia ucieczki trzech kobiet, ale także opowieść o nich samych - trzech ofiarach handlu żywym towarem, które wyrywają się z matni, w którą są uwikłane. Serial opowiada o ich marzeniach, pokazuje piekło, jakie stało się ich udziałem, przyjaźń i solidarność, jaka je połączyła, a przy tym także niesamowitą energię, która utrzymuje je przy życiu.” - mówią twórcy Sky Rojo, Álex Pina i Esther Martínez Lobato. 

 

"Formula 1: Jazda o życie: Sezon 3" (19.03.2021)

"W skróconym sezonie 2020 Lewis Hamilton, Max Verstappen i reszta wybitnych kierowców niestrudzenie kręcą kolejne okrążenia, gdy COVID-19 wykręca świat na drugą stronę".