Niebieskie cienie do powiek nie cieszą się dobrą sławą. Wszystko dlatego, że nieumiejętnie nałożone - nie wyglądają estetycznie. Nie znaczy to jednak, że mamy z nich zupełnie zrezygnować. Najwięksi światowi projektanci udowadniają, że można malować się nimi na wiele różnych sposobów i wyglądać stylowo.

Podczas największych pokazów sezonu wiosna/lato 2013, niebieskie cienie wykorzystało wielu projektantów. Najciekawsze propozycje makijaży zaobserwowaliśmy u takich kreatorów mody jak: Giorgio Armani, Just Cavalli, Anna Sui, Dior, Meadham Kirchoff, Michael Kors, Moschino, czy Clements Ribeiro.

Każdy z makijaży prezentował się zupełnie inaczej. Niebieski kolor możesz wykorzystać na górnej, bądź dolnej powiece lub potraktować go jako zamiennik kredki rysując przy jego użyciu kreskę lub kropkę.

Duże pole manewru daje także odpowiedni wybór odcienia. W tym sezonie jednak nie musisz się o to marwić. Modne są zarówno intensywne błękity, elektryzujące kobalty jak i głębsze i bardziej stonowane odcienie granatu.

Teraz modny makijaż prosto z wybiegu możesz wykonać sama!

Czytaj też:

Makijaże ślubne: trendy na wiosnę/lato 2013>>

3 najgorętsze trendy urodowe tego sezonu>>

Fryzury awaryjne - zobacz 10 najlepszych>>