W trakcie zimy nasza cera traci energię. Skóra często się przesusza, na twarzy pojawiają się przebarwienia. Te kilka nieprzychylnych dla ciała miesięcy potrafi mocno odbić się na urodzie. Tylko dobra pielęgnacja może zapobiec tworzącym się zmarszczkom czy problemom z liszajem. Dzięki niej cera będzie czysta i jędrna, bez względu na pogodę na zewnątrz.

Zimą warto dbać o twarz, ciało oraz usta, by powitać wiosnę z radosnym uśmiechem.

Całodniowy wypad na stok narciarski powinien łączyć się z odpowiednią pielęgnacją. Nie polecamy wystawiać na mróz twarzy pokrytej delikatnym kremem. Lepiej zabezpieczyć się olejkami lub serum na bazie tłustego masła shea. Na szczęście polskie marki stoją na posterunku. Ekologiczne kosmetyki krajowej produkcji świetnie zadbają o kondycję cery. Sprawdziłyśmy to na własnej skórze!

Do naszych hitów należy pomadka ochronna i peeling w jednym Sylveco. Ten produkt jest prawdziwym antidotum na spierzchnięte usta. Dzięki niemu przestałyśmy oblizywać wargi czy zrywać skórki. Cukrowy balsam robi to za nas! Uwielbiamy też olejki z witaminą C, jednym z najsilniejszych antyoksydantów. One zapewniają najlepszą ochronę przed mrozem oraz promieniami UV. Szczególnie te tłoczone z róży i pestek malin. 

Polecamy też prawdziwą bombę witamin w postaci serum rewitalizującego Miya. Tropikalne olejki, wosk ze skórki pomarańczy oraz kwasy omega 3+6  dadzą skórze mocny zastrzyk energii. Za to każda urodowa minimalistka pokocha uniwersalną pomadę do ciała - dzieło Ministwerstwa Dobrego Mydła o zapachu śliwek w czekoladzie!