1. Spójrz na zegarek 

Nie każdy z nas zdaje sobie sprawę, jak ważną rolę w codziennej higienie zębów gra czas ich szczotkowania. I jeśli pomyśleliście sobie właśnie o małych klepsydrach z piaskiem, które mamy stawiały nam na łazienkowych półkach, to za moment uświadomimy Was, że XXI wiek ma do zaoferowania o wiele więcej. Inteligentne szczotkowanie nie obejdzie się bez odpowiedniej szczoteczki (a o niej zaraz), a także aplikacji (np. Oral B App), która w oparciu o algorytmy oraz monitorowanie zębów 3D, w czasie rzeczywistym pokaże Ci poprawnie lub źle wyszczotkowany obszar. Połączenie dobrej szczoteczki i aplikacji daje gwarancje, że każde mycie zębów trwa odpowiednio długo, a przy okazji jest maksymalnie efektowne. A konsekwencje zbyt krótkiego mycia zębów? O nich chyba nie musimy Wam przypominać. 

2. Popracuj nad techniką 

Próbowaliście kiedyś przeanalizować Waszą technikę mycia zębów? Zazwyczaj przystępując do szczotkowania jesteśmy już zbyt zmęczeni (albo jeszcze zbyt zmęczeni) i nie zdajemy sobie sprawy, że zamiast odpowiednio myć cały ich obszar, jedynie bezmyślnie szczotkujemy kilka przednich zębów. Jaka jest zatem odpowiednia technika mycia? Przyjęło się, że ruch dla dzieci powinien być okrężny, a wymiatający dla dorosłych, ale tylko w przypadku zwykłej szczoteczki. Przy szczoteczkach elektrycznych z okrągła główką nie wykonujemy ruchów wymiatania ani nie szorujemy. 

3. Szczoteczka szczoteczce nierówna

Prawda jest taka, że co osoba, to inne preferencje dotyczące szczoteczek do zębów. Naukowcy nie mają jednak wątpliwości - przyszłość białych i zdrowych zębów należy do szczoteczek high-tech. Szczoteczki elektryczne poruszają się szybciej, usuwają tym samym więcej osadów, a dodatkowo technika ich stosowania jest znacznie prostsza - to urządzenie wykonuje za nas całą pracę. Teraz pozostaje pytanie jaką szczoteczkę wybrać. Na rynku dostępnych jest wiele typów i modeli szczoteczek o napędzie akumulatorowym.

Historycznie pierwszą stworzoną technologią była soniczna, następnie na bazie inspiracji narzędziem dentystycznym powstała technologia okrągłych główek szczoteczek elektrycznych, a zupełną nowością jest szczoteczka magnetyczna iO. od Oral B, która łączy okrągłą główkę z delikatną siłą mikrowibracji. Szczotkowanie staje się dzięki temu bardzo skuteczne, delikatne i przyjemne jak nigdy wcześniej, a sama szczoteczka wygląda pięknie, pracuje cicho i uroczo wita się z nami przez informacje wyświetlane na rączce. 

 

PS Większość szczoteczek napędzanych automatycznie może być już stosowana od 3 roku życia, a poza aplikacją Oral B App znajdziecie inną, dedykowaną dzieciom: Disney Magic Timer, która w bajkowy sposób zachęca do szczotkowania zębów przez 2 minuty i pozwala zbierać dzieciom trofea za prawidłowe nawyki.

4. Delikatniej! 

Niestety większość z nas ma dość "ciężką rękę" podczas mycia zębów i nakłada zbyt duży nacisk na szczoteczkę, a tym samym na szkliwo. Wyczucie odpowiedniej siły jest jednak niezwykle trudne - pozwól szczoteczce zrobić to za siebie. Magnetyczna iO od Oral B posiada inteligentny czujnik nacisku, który kolorem czerwonym ostrzeże Cię przed zbyt dużą siłą, a kolorem zielonym wskaże poprawną siłę i najbardziej optymalne warunki szczotkowania.

5. W duecie 

Kolejny zły nawyk, który często powstrzymuje nas przed osiągnięciem idealnie białego uśmiechu, to zły wybór kosmetyków do higieny jamy ustnej. Najczęściej bywa tak, że w tubkach obklejonych napisami "białe zęby w 7 dni" czy "ekstremalne wybielanie" kryje się znikoma ilość substancji wybielających. Jaką zatem pastę powinniśmy wybrać? Najlepsze będą te dobrane przez stomatologa, od sprawdzonych producentów i z działaniem potwierdzonym badaniami

Czytaj też: Osoby, które często się uśmiechają, nie tylko żyją dłużej i uchodzą za atrakcyjniejsze, lecz także statystycznie więcej zarabiają>>