Kriolipoliza

Zabieg znany, ale bardzo polecany. Zalety? Skuteczność oraz brak bólu. W skrócie, to metoda odchudzania polegająca na zamrażaniu tkanki tłuszczowej, którą poleca się przy modelowaniu sylwetki lub usuwaniu otłuszczeń w danych miejscach.

"Jest wiele urządzeń do kriolipolizy, natomiast ja jestem wierna bezpiecznemu i jedynemu nagrodzonemu urządzeniu: CoolTech firmy Cocoon" - ujawnia Izabela Bim, kosmetolog z wieloletnim doświadczeniem. "Zabieg polega na kontrolowanym chłodzeniu tkanki (w temperaturze -8-9 st Celsjusza) z wykorzystaniem podciśnienia zasysającego do aplikatora fałd skóry wraz z tkanką podskórną. W efekcie tkanka tłuszczowa, która ma dużą podatność na działanie zimna, zostaje trwale zniszczona i ulega stopniowemu usunięciu z organizmu drogami limfatycznymi, z zachowaniem  Proces eliminacji komórek tłuszczowych rozpoczyna się 15 dniach od zabiegu i trwa do 90 dni. Wynikiem jest ogólna redukcja tkanki tłuszczowej w obszarze poddanej zabiegowi."

Kriopolizę można wykonywać przez cały rek, jednak najlepszy efekt zauważymy dopiero 1-3 miesiące po pierwszej wizycie. Uwaga, zabieg na jedno miejsce można powtarzać co 6 tygodni (nie wcześniej), jeśli robimy w różnych rejonach ciała to co 3 tygodnie. Maksymalnie można wykonać trzy zabiegi na jedno miejsce na ciele. 

Instytut Urody Izabela Bim, ul. Krochmalna 2/1, Tel: 606 647 409

Needle shaping

Brzmi trochę dramatycznie, ale ten zabieg robi ostatnio furorę. Jeśli chcecie m.in. poprawić wygląd owalu twarzy, wykonturować twarz, podkreślić kości policzkowe, zliftingować skórę twarzy, delikatnie zwiększyć objętość ust (i wyrównać występujące asymetrię), zlikwidować drobne zmarszczki, zmniejszyć widoczność bruzd to needle shaping (czyli mikroprzeszczep włókien kolagenowych) jest z pewnością dla was. Co ciekawe, ta technika sprawdza się również w leczeniu blizn potrądzikowych.

"Coraz większą popularnością wśród pacjentów cieszą się zabiegi oparte na stymulacji własnych mechanizmów regeneracyjnych organizmu, pobudzające tkanki do odbudowy i spowalniające procesy starzenia. Stopniowo odchodzi się od zabiegów mających na celu jedynie kamuflaż niekorzystnych zmian związanych z upływem czasu" - przyznaje dr Marta Roth. "To zabieg, podczas którego nie wprowadza się żadnych substancji wgłąb skóry, co sprawia, że jest całkowicie bezpieczny i idealny dla osób preferujących naturalne metody odmładzania.

Na czym polega? Dr Roth wyjaśnia: "Needle Shaping polega na wprowadzeniu na niewielką głębokość do skóry właściwej cienkich igieł, takich jak te wykorzystywane podczas akupunktury. Ilość igieł uzależniona jest od wielkości obszaru zabiegowego. Umieszcza się je w miejscach w których nastąpiła utrata objętości lub powstały drobne zmarszczki. Następnie przez igły podawany jest do skóry prąd o określonych parametrach, które w trakcie zabiegu można odpowiednio regulować. Prąd oddziałując na włókna kolagenowe, sprawia, że przyczepiają się one do igieł. Związane razem włókna są następnie delikatnie zwijane tworząc kształt wrzeciona, stanowiącego naturalne rusztowanie dla skóry, podtrzymujące i wypełniające tkanki. W rezultacie następuje wyraźna poprawa jędrności, napięcia i gęstości skóry".

Efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu (w zależności od miejsca mogą utrzymywać się nawet przez kilka lat), ale należy pamiętać, że wiele zależy od naszego organizmu i jego możliwości w produkcji kolagenu oraz elastyny. Seria składa się z co najmniej czterech zabiegów, w odstępie od około dwóch tygodni do miesiąca.

Dr Marta Roth, ul. Solec 30A, lok. 3, drmartaroth.com

Endolift

Kolejny zabieg dający świetne efekty bez wizyty u chirurga. Endolift stymuluje przebudowę struktury skóry, redukuje jej wiotkość oraz jeśli jest taka potrzeba, usuwa nadmiar tkanki tłuszczowej z określonych partii twarzy i ciała. Co ciekawe, można go łączyć z innymi zabiegami. Zapewnia natychmiastową produkcję włókien kolagenowych, restrukturyzację i napięcie struktury skóry, a następnie zwiększenie ilości kolagenu i zagęszczenie skóry. Dochodzi również do powierzchownej i przez to bezpiecznej lipolizy (niszczenia komórek tłuszczowych), pozwalającej usunąć nadmiar nagromadzonej tkanki tłuszczowej w obszarach: "chomików", podbródka, a także ramion, brzucha czy ud. Gdy chcemy poprawić napięcie skóry Endolift można wykonać też na takich partiach twarzy, jak dolna powieka, podbródek, nos, żuchwa oraz szyja. 

"Nasi pacjenci poszukują rozwiązań dających maksymalny efekt przy możliwie jak najmniejszym czasie wyłączenia z codziennego funkcjonowania. Taki właśnie jest Endolift, do którego alternatywą pozostaje tylko lifting chirurgiczny, na który nie każdy chce i może sobie pozwolić." - uważa dr Iwona Radziejewska.

Dr Radziejewska Medycyna Estetyczna i Flebologia , ul. Saska 6a lok. 4, tel. 600 888 988,

HydraFacial MD®

Pielęgnacja, którą pokochały gwiazdy. Nowoczesny zabieg oparty na zaawansowanych metodach nieinwazyjnego leczenia w dziedzinie odnowy skóry. Na czym polega?

HydraFacial "usuwa martwe komórki oraz zanieczyszczenia z powierzchni skóry z równoczesną aplikacją specjalistycznych substancji aktywnych dobranych do problemu skóry o działaniu oczyszczającym, nawilżającym, nawadniającym i odmładzającym". Wierzchnia warstwa naskórka zostaje złuszczona, dzięki czemu substancje aktywne docierają głębiej. "Ogromną zaletą systemu HydraFacial jest możliwość łączenia zabiegu złuszczania mechanicznego z peelingami chemicznymi. Peelingi z użyciem ampułek GlySal™ mają delikatne działanie i nie wymagają specjalnego przygotowania czy okresu rekonwalescencji" - dowiedzieliśmy się w gabinecie LUSTRÉ Beauty Boutique.

Dla kogo jest ten zabieg? Dla osób z suchą, odwodnioną skórą,  z brakiem napięcia, z oznakami fotostarzenia, a także z widocznymi skutkami stresu oraz zmęczenia. Polecany do każdego typu skóry (w tym cienkiej i wrażliwej), dla kobiet w ciąży (po II trymestrze) i w okresie laktacji. 

LUSTRÉ Beauty Boutique, ul. Leona Kruczkowskiego 4, tel. 530 000 466

Bańki chińskie

Klasyk, do którego warto wrócić zwłaszcza jeśli macie opory przed maszynami czy wstrzykiwaniem pewnych substancji. Choć ten zabieg można wykonywać w domu najlepsze efekty zauważycie po wizycie u specjalisty. Bańki chińskie radzą sobie z cellulitem, utratą jędrności a nawet potrafią zmniejszyć widoczność rozstępów. 

Przypomnijmy, masaż bańką polega na wykorzystaniu zasysania skóry i tkanek znajdujących się pod jej warstwą, co poprawia krążenie limfy, a także samo ukrwienie. Skóra jest wygładzona, sprężysta oraz wymodelowana. Kolejną zaletą bańki jest pomoc w leczeniu schorzeń związanych ze zbyt długim siedzeniem przy biurku, takich jak bóle pleców i kręgosłupa oraz w stanach napięcia mięśniowego.

Balance & Beauty by Marta Bem/Elektrownia Powiśle, ul. Zajęcza 2B, tel. 668 347 689